Kontrolės rūšių analizė namų darbas


Įvadas. Kontrolė. Kontrolės valdymas. Kontrolės rūšys. Pirminė kontrolė. Tarpinė kontrolė. Galutinė kontrolė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Literatūroje yra pateikiama daug ir gana įvairių kontrolės apibūdinimų. Pasak J. Bivainio: kontrolė- tai faktinės ir numatytos būsenų lyginimas jų neatitikimų nustatymas. Kontrolei, beje, analogiškai kitoms valdymo funkcijoms, priskiriamas organizacijos tikslų siekimo priemonės vaidmuo. Tai integrali valdymo dalis, kuri reikalinga nuolat, nepriklausomai nuo to, sėkminga organizacijos veikla ar ne. Kita vertus R. Mesconas teigia, kad kontrolė dažnai yra tam tikros sumaišties šaltinis, nes pats terminas siejasi su tam tikrais apribojimas ar neigiamomis nuostatomis, „kuomet pavadėlis kontroliuoja šunį“. Teigiama, kad vadyboje kontrolė yra nebūtinai apribojimas. Tai „ procesas, užtikrinantis, kad būtų pasiekti organizacijos tikslai ir, jei reikia, pakoreguojantis nukrypimus.“ Kontrolė padeda vadovams stebėti aplinkos pokyčius bei jų įtaką organizacijos pažangai. Jos metu tikrinama, ar viskas vyksta pagal planą ir numatytus tikslus. Esminė kontrolės dalis yra pamatyti ir parodyti klaidas, siekiant jas ištaisyti ir vėliau jų nekartoti. Kontrolės funkcijos įgyvendinimas prasideda tuojau pat, kai yra suformuluoti tikslai, paskirstytos užduotys arba įkurta organizacija. Veiksmingai kontrolei reikia dviejų dalykų: turėti aiškų planą ir gerai žinoti organizacijos struktūrą.

J. A. F. Stoner‘is šį etapą apibrėžia labiau konkretizuotą. Jau planavimo metu turi būti sukuriami tikslai ir uždaviniai, galutiniai terminai, taip pat turi būti nepamiršta numatyti tolerancijos ribas, t. y. leistinus nukrypimus.

  • Vadyba Namų darbas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (853 žodžiai)
  • Ieva
  • Kontrolės rūšių analizė namų darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Kontrolės rūšių analizė namų darbas. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontroles-rusiu-analize-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:32
×