Kontrolės sistemų projektavimo savo profesinėje veikloje analizė (2)


Įvadas. Kontrolės sistemos rūšys. Parengiamoji kontrolė. Einamoji kontrolė. Baigiamoji kontrolė. Kontrolės sistemos etapai ir procedūros. Kontrolės sistemos etapai. Kontrolės sistemos procedūros. Kontrolės lygiai įmonėje.


Kontrolė yra labai reikšmingas ir sudėtingas įmonės vadybos funkcija. Tačiau kontrolė privalo aprėpti visą įmonės veiklą. Dėl šios priežasties kiekvienas vadovas privalo kontroliuoti, nes tai viena iš jo pareigų, nors jam niekas to nepavedė daryti, bet jis turi suprasti, tai pats.

Kontrolė, kaip funkcija remiasi planavimu. Todėl norint, kad kontrolė būtų efektyvi, ji turi būti glaudžiai susieta su planavimo funkcija. Pats planas yra kontrolės pradžia, kuris tampa tartum normatyvas, kurio pagalba yra lyginami visi gauti ar esami rezultatai. Kontrolei taip pat yra svarbu, žmonių santykiai ir laikas.

Pagrindinis kontrolės tikslas padėti organizacijai išspręsti iškilusias problemas, prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, aplinkos ir minimizuoti sąnaudas.

Metodika: Lietuvių, užsienio mokslinės literatūros sisteminimas ir analizė, priėjimas prie išvadų.

Įvairiuose literatūriniuose ar moksliniuose šaltiniuose galima rasti, kad parengiamoji kontrolė dar yra vadinama, pradinė kontrolė, bet tai reiškia tą pačią kontrolės rūšį.

Parengiamoji kontrolė yra naudojama iki tol kol yra faktiškai pasiekiama organizacijos, tam tikros profesinės veiklos ar įmonės, darbo pradžia. Ši kontrolės rūšis remiasi trejais esminiais instrumentais: atitinkamos taisyklės ir jų tinkamas taikymo pasirinkimo būdas, procedūros, elgsena. Be visa to, parengiamoji kontrolė privalo turėti tam tikrą kiekį biudžeto, kuris yra laikomas svarbiausiu pradinės lėšų kontrolės priemone. Biudžetas garantuoja, kad visi padaliniai gaus iš anksto suplanuotas pinigų sumas, darbo užmokesčius.

Einamoji kontrolė dar kitaip yra vadinama tarpine kontrole, nes ji jungia pirmąją ir trečiąją kontrolės rūšis.

Tarpinė kontrolė priešingai nei parengiamoji kontrolė yra vykdoma darbo metu. Tokiu būdu yra siekiama užtikrinti, kad darbas būtų atliktas kokybiškai ir pabaigtas iki tam tikro termino pabaigos. Dėl šios priežasties kontrolės objektais dažniausiai tampa pavaldiniai, o pati kontrolė – tiesioginių vadovų prerogatyva. Einamoji kontrolė remiasi darbo rezultatų kontrole.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 80 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1714 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modesta
  • Kontrolės sistemų projektavimo savo profesinėje veikloje analizė (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kontrolės sistemų projektavimo savo profesinėje veikloje analizė (2). (2017 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kontroles-sistemu-projektavimo-savo-profesineje-veikloje-analize-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:57
×