Kontrolės svarba organizacijai


Vadybos kursinis darbas.

Įvadas. Kontrolė. Kontrolės sistemos rūšys. Kontrolės proceso etapai. Kontrolės proceso analizė ab „Teo“. Apie įmonę AB „TEO“. Kontrolė įmonėje AB „TEO“. Kontrolės proceso analizė Uab „Būsto paskolų draudimas“. Apie įmonę Uab „Būsto paskolų draudimas“. Kontrolė įmonėje Uab „Būsto paskolų draudimas“. Išvados. Literatūra.


Kontrolė – tai procesas, kai yra tikslas išsaugoti, kad veikla sutaptų planuojamą, faktinė situacija - norimą. Kontrolės paskirtis – garantuoti, kad tikslai būtų pasiekti, kuriant planus aiškiam laiko tarpui. Įvertinant tai, kad įmonė gali nukrypti nuo suplanuoto plano. Labai svarbu, kad įmonės darbuotojai laiku sužinotų apie esamus nukrypimus. Jei neįmanoma išsiaiškinti nukrypimų ir jų ištaisyti, tai įmonė savo tikslo gali ir nepasiekti.

Kontrolė taip pat yra labai svarbi organizacijai. Kontrolė padeda vadovams stebėti aplinkos pokyčius ir jų įtaką organizacijos pažangai, taip pat padeda sukurti geresnę kokybę. Kontrolės funkcija padeda vadovui išlaikyti organizaciją pasirinktame kelyje. Įmonės vadovai rūpinasi kontrole, nes ilgainiui organizuotų santykių rezultatai ne visada susiklosto kaip planuota.

Darbo tikslas – išnagrinėti kontolės esmę, rūšis, jos etapus ir pateikti pagrindinius kontrolės proceso etapus AB „TEO“ ir UAB „Būsto paskolų draudimas“.

Darbo uždaviniai:

Pateikti kontrolės esmę ir jos tikslą.

Pateikti kontrolės sistemos rūšis, proceso etapus.

Atlikti kontrolės proceso analizę AB „TEO“.

Atlikti kontrolės proceso analizę UAB „Būsto paskolų draudimas“.

Darbo objektas: Kontrolės proceso analizė įmonėse.

Šį darbą sudaro dvi dalys:

Teorinė - pateikiami kontrolės proceso etapai, charakteristikos, rūšys.

Praktinė - pateikiama kontrolės proceso analizė AB „Teo“ ir UAB „Būsto paskolų draudimas“.

Šiame darbe bus naudojama literatūra, moksliniai straipsniai ir elektroninės knygos, kuriuose yra reikalinga ir naudinga informacija apie kontrolę ir jos svarbą organizacijai.

Kiekybinės. Ji yra įvertinama natūriniais vienetais arba svorio, ilgio, tankio, tūrio ir kitais matais. (1, 170)

Kokybinės. Naudojami paskirties, technologiniai, teisiniai bei patikimumo rodikliai. (1, 170)

Laiko. Stebimas bet kokio proceso laikas, įvykio momentas. Normos čia nustatomos laiko vienetais arba kalendorinėmis datomis. (1, 170)

Vertės. Vertinama piniginiais vienetais. Ekonomikos mokslas yra paruošęs plačią įmonės veiklos vertinimo rodiklių įvairovę. (1, 170)

1. Vidinė kontrolė. Ją atlieka įmonės vadovai, o didesnėse įmonėse yra vidinės kontrolės tarnybos, kurios organizuoja savo veiklas pagal įmonės valdymo nuostatus. [3]

Kontrolės tikslas – padėti įmonei prisitaikyti pasikeitus aplinkai, daryti mažiau klaidų, susitvarkyti su vidaus problemomis ir sumažinti kiek įmanoma sąnaudas.

Šios parengiamosios kontrolės pagrindinis tikslas – procedūrų realizavimas. Procedūros šioje kontrolės rūšyje naudojamos planų vykdymo užtikrinimui, todėl šių taisyklių laikymasis yra būdas užtikrinti, kad darbas judėtų numatyta linkme. Išsamiai išaiškinti veiklos uždaviniai, tinkamai išrinkti kvalifikuoti darbuotojai užtikrins, kad organizacinė struktūra dirbs taip, kaip suplanuota. Parengiamosios kontrolės metu nagrinėjamos personalo įgūdžiai ir kitos įvairios žinios, kurios yra reikalingos atliekant tam tikras pareigas.

 • Vadyba Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Julija
 • 15 puslapių (2611 žodžių)
 • Universitetas
 • Vadybos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 269 KB
 • Kontrolės svarba organizacijai
  10 - 2 balsai (-ų)
Kontrolės svarba organizacijai. (2016 m. Balandžio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/kontroles-svarba-organizacijai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:57