Konvejeriai - štampavimo mašina ir jos veikimo procesas


Įvadas. Štapavimo mašinos. Ritininiai gravitaciniai konvejeriai. Ritininiai motorizuoti konvejeriai. Elektra ir automatika. Tiriamoji dalis. Štampavimo mašina. Kontaktoriaus ir šiluminės rėles parinkimas varikliui. Dažnio keitiklio parinkimas. Elektrinių apsaugų parinkimas. Automatiniai jungiklių parinkimas. Laidų ir kabelių parinkimas. Pneumatinių elementų parinkimas. Oro kompresoriaus parinkimas. Automatinių valdymo komponentų parinkimas. Maitinimo šaltinio parinkimas. Profesinių kompetencijų sąrašas. Darbų sauga. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Priedai.


Pastaraisiais metais į Lietuvą įvežama vis daugiau naujos technikos. Ypač sparčiai plinta kombinuotos mašinos vienu važiavimu atliekančios kelias operacijas. Su šia problema susidūrėme ir užsakovo įmonė. Pagal kliento pageidavimus sukūrėme kombinuotą štampavimo mašiną, kuri vienu metu atlieka kelis procesus. Kombinuotą štampavimo mašiną sudaro kelios atskiros dalys, kurios atlieka atskirus procesus, kurie bus aprašyti darbo eigoje.

Darbo tikslas: Sukurti ir sumodeliuoti štampavimo mašiną ir jos veikimo procesą.

2.1 Elektros variklis parenkamas pagal apskaičiuotas mechaninę suminę jėgą, pagal kurią bus parenkamas elektros variklis. Žinomi parametrai:

Pagal žinomos parametrus yra numatomos jėgos, kurios dėl kurių papildomai atsiras trinties jėgos.

čia: - Statinis momentas; m – detalės masė ; R- judančios ašies spindulys.

čia: m – detalė masė ; r- judančio objekto spindulys.

čia: - kampinis judančios dalies greitis, rad/s; laiko tarpas per kiek variklis pasiekia maksimalų greitį, s.

čia: J – pavaros inercijos momentas, kg∙m2; a – pavaros pagreitis.

čia: M – pavaros momentas, Nm; - pavaros statinis momentas, Nm; - pavaros dinaminis momentas, Nm; k – atsargos koeficientas 1,1.

čia: - Variklio apsisukimǐ skaičius, rad/s, - mechanizmo apsisukimų skaičius, rad/s

čia: Ms- pavaros statinis momentas, Nm; i – apsisukimų perdavimo skaičius; - perdavimo įtaiso naudingumo koeficientas.

čia: - kampinis judančios dalies greitis, srad/, t – laiko tarpas per kiek variklis pasiekia maksimalų greitį, s.

čia: – skaičiuоjamоji srоvė, A; – instaliuоtas galingumas, kW; – nоminali įtampa, kV; cоs– galiоs kоeficientas.

Tai pat norint apsaugoti įrenginius reikalinga parinkti saugiklius arba automatinius jungiklius. Įrenginiui apsauga yra parenkama norint, kad būtų užtikrintas nоrmalus elektrоs varikliо ar kitоmechanizmо darbas ir įrenginys apsaugotas nuо gedimų. Apsauga gali būti autоmatinė, kai stоvi autоmatinis jungiklis, arba saugikliai su tirptuku. Saugiklių su tirptuku trūkumas - kai jis perdega reikia keisti nauju, о privalumas - gali atlaikyti didesnes trumpalaikes stoves. Autоmatiniai jungikliai yra daugkartiniо naudоjimо, bet esant perkrоvоms jie tuоj pat atjungia grandinę. Autоmatiniai jungikliai yra naudоjami įrengimams apsaugоti nuо perkrоvimų, о laidams ir kabeliams - nuо trumpų jungimų. Jie taip pat naudоjami trifazių asinchrоninių variklių su trumpai jungtu rоtоriumi įjungimui, iš jungimui ir apsaugai. Autоmatiniai jungikliai gali būti su maksimaliоs srоvės jungikliais arba be jų. Žemоs įtampоs tinkluоse tinklų apsaugai nuо perkrоvimų ir trumpų jungim bus naudоjami autоmatiniai jungikliai. Automatiniai jungikliai perankami su atsargos koeficientu. Priklausomai nuo jungiamo įrenginio tipo ir pradines momentines srovės:

Mūsų naudojami jėgos įrengimai yra valdomi tarpiniais proceso valdymo instrumentais. Variklis yra valdomas naudojant dažnio keitiklį, kuris akseliaruodamas sumažina paleidimo srovę.

Metalas iš kurio bus daromas atnspaudas yra nerdijantis plienas. Pagal jo gabaritus plotis 10 cm, aukštis 2,5 cm, ir ilgis 30 cm, apskaičiuoti anspaudo svorį pagal formulę:

Pneumatinių elementų paskirtis, nuleisti ir pakelti štampavimo presą ir nustumt detalę. Pneumatiniai elementai parenkami pagal apskaičiuotą jėgą.

Cilindrams pastumtos veikiama jėga yra 112N. Pastūmos cilindrui tenka 112N, todėl renkamės pigesnį variantą. Pneumatinis skirstytuvas skirtas paskirstyti oro srautą į atitinkamą oro kamerą pneumatiniame cilindre. Parenkamas pneumatinis 5/2 skirstytuvai. Skirstytuva parenkami bistabiliams cilindrams. Tai pat reikalinga parinkti ir oro kompresorių.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 2673 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (3649 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelijus1579
  • Konvejeriai - štampavimo mašina ir jos veikimo procesas
    10 - 2 balsai (-ų)
Konvejeriai - štampavimo mašina ir jos veikimo procesas. (2017 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/konvejeriai-stampavimo-masina-ir-jos-veikimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:31
×