Konvekcija


Konvekcijos pavyzdziai. Ar galima konvekcija nesvarumo salygomis. Konvekcija nesvarumo salygomis. Konvekcija referatas. Vanduo sildomas ir saldomas pleciasi. Konvekcija reikšmė. Centralinis sildymas referatas. Konvekcijos salygos. Praktine konvekcijos reikšme. Kas yra konvekcija.

Įvadas. Konvekcija. Konvekcijos rūšys. Praktinė konvekcijos reikšmė. Naudota literatūra. Dėl konvekcijos atmosferoje susidaro debesys, iš kurių gali iškristi krituliai, vandenyne susimaišo vanduo, todėl pakilęs į viršų šiltesnis vanduo sušvelnina pajūrio klimatą. Konvekcija pagrįstas ir krosnių kūrenimas. Kurui degti reikia oro deguonies, be to, būtinapašalinti degimo produktus. Dėl to pakuroje turi būti gera trauka. Nedidelių katilinių irkrosnių dūmtraukiuose ji atsiranda dėl nevienodo dūmtraukio viduje esančių karštų dujų ir lauko oro tankio. Į krosnį srūvantis didesnio tankio šaltas oras tiekia deguonį ir stumia į viršų mažesnio tankio karštas dujas (veikia archimedo jėga). Juo aukščiau virš pakuros iškilęs dūmtraukis, juo didesnė trauka. Dėlto kaminai ir statomi aukštai.

Dėl konvekcijos atmosferoje susidaro debesys, iš kurių gali iškristi krituliai, vandenyne susimaišo vanduo, todėl pakilęs į viršų šiltesnis vanduo sušvelnina pajūrio klimatą.

Dėl to pakuroje turi būti gera trauka. Juo aukščiau virlaisvoji konvekcija vyksta skysčiuose arba dujose, kai jų dalelės juda dėl skirtingos vienos ar kitos medžiagos temperatūros ir tankio įvairiose vietose. Konvekcija yra priverstinė, kai medžiagos dalelės juda dėl kokio nors išorinio poveikio, pavyzdžiui, siurblio, maišytuvo. Kietuosiuose kūnuose, net puodai, arbatinukai, keptuvės visada šildomi iš apačios, o šaldytuvo šaldymo elementas įrengiamas viršuje. Centrinio šildymo radiatoriai patalpose montuojami netoli grindų, o orlaidės – viršutinėje lango dalyje. Konvekcijos principu gali būti sumontuotas nedidelių namų centrinis šildymas. Katile šildomas vanduo plečiasi, jo tankis mažėja, ir šiltas vanduo vienais vamzdžiais kyla aukštyn, o atvėsęs kitais bega žemyn. Todėl šildymo sistemoje vanduo gali cirkuliuoti be siurblių. Konvekcijos būdu atmosferoje pernešami didžiuliai oro srautai, kartu ir milžiniški energijos kiekiai.

Toks paprastas žemėje procesas – degimas – negali vykti, nesant konvekcijos: liepsna, uždegta nesvarumo sąlygomis, greitai užgęsta, nes, nevykstant konvekcijai, iš degimo zonos. V.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (309 žodžiai)
  • Tatjana
  • Konvekcija
    10 - 1 balsai (-ų)
Konvekcija. (2010 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/konvekcija.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 11 d. 10:41
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo