Koralinio rifo ekosistema


Biologijos skaidrės.

Koralinio rifo ekosistema. Koralinis rifas yra didelė ir sudėtinga ekosistema. Koralinio rifo rūšys. Koralinis rifas skirstomas į tris rūšis Minkštieji koralai Kietieji koralai Trapieji koralai. Koralų rifai užima 284 000 km. Nors dauguma koralų gali išgyventi šaltame vandenyje. Koralai visą gyvenimą slepiasi kalkiniame kiaute. Nors pavienių koralų skersmuo pa­prastai nesiekia 1–3 mm. Žuvys. Taip pat Koraliniuose rifuose yra geltonosios auksauodegės. Ryškiaspalvės koralinių rifų žuvys yra įdomios ne tik savo išvaizda. Rombinės rajožuvės. Rombinės rajožuvės - kremzlinių žuvų būrys. Gresiantys pavojai. Pastaruoju metu koralai.


Nors dauguma koralų gali išgyventi šaltame vandenyje, koraliniai rifai formuojasi atogrąžų klimato kraštuose, kur vandens temperatūra nenukrinta žemiau kaip 22 laipsniai. Koralų rifai formuojasi tik labai giliai gėlame vandenyje, kur dumbliai netrukdomi gali mėgautis saulės šviesa. Koraliniai rifai užima 284 000 km2 plotą, daugiausia Ramiajame ir Indijos vandenynuose. Pietų Amerikos ir Afrikos pakrantėse koralinių rifų beveik nėra dėl šalto vandens. Didelis kiekis gėlo vandens iš Amazonės ir Gangos upės neleidžia koralams veistis ir šiaurės rytinėje Pietų Amerikos dalyje ir Bangladeše. 30 procentų visų koralinių rifų yra išnykę arba smarkiai suniokoti.

Nors pavienių koralų skersmuo pa­prastai nesiekia 1–3 mm, šie mažyčiai dariniai sudaro didžiulius rifus, pavyzdžiui, Australijos didįjį barjerinį rifą, kurio ilgis siekia 2600 km ir kuris yra didžiausia pasaulyje gyvoji struktūra. Koralai yra artimi obuolinių plukių giminaičiai, o skiriasi tuo, kad turi kalkinius skeletus. Suaugę gyviai yra vamzdelio formos organizmai, jų vienas vamzdelio galas atviras, o kitas uždaras. Visi kolonijos gyviai sujungti sienelėmis ir kartu sudaro smegenų formą primenančius koralus, raguotuosius koralus ir kitus gražius koralų tipus.

  • Biologija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Gabrielė
  • 10 puslapių (508 žodžiai)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 4052 KB
  • Koralinio rifo ekosistema
    10 - 5 balsai (-ų)
Koralinio rifo ekosistema. (2016 m. Balandžio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/koralinio-rifo-ekosistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:11