Korėjos karas


Situacija trumpai. Karo strategija ir eiga. Pradžia. Saugant Busaną. Išono puolimas. Užšalęs Čosinas. Geležinis trikampis. Spaudimas dėl taikos. Karas iš aukštai. Priedai. Literatūros sąrašas.

Korėjos karas prasidėjo 1950 metų birželio 25 dieną, kai 75 000 Šiaurės Korėjos (toliau – šiauriečiai) karių peržengė 38-ąją lygiagretę (ribą tarp pro-sovietiškos demokratinės Korėjos Respublikos šiaurėje ir pro-vakarietiškos Korėjos Respublikos pietuose). Būtent ši invazija ir buvo aiškus pirmasis Šaltojo karo karinis veiksmas. Neteko ilgai laukti, kol Jungtinė tautų organizacija (toliau – JTO) nusprendė siųsti tarptautines pajėgas į Korėją. Iš Japonijos Jagamučio prefektūros buvo pasiųsti Amerikos pėstininkai, kurie stojo į Pietų Korėjos pusę ir jau liepos mėnesį žygiavo į karą, bet per 12 dienų buvo sumušti. Iki rugsėjo mėnesio, Kinijos Liaudies Demokratų Respublikos kariuomenė kontroliavo beveik visą Korėją (95%), bet po sėkmingo Amerikiečių desanto ir galingos kontratakos, Šiaurės Korėjos pajėgos ėmė trauktis, dalis šios armijos buvo atskirta ir pradėjo kariauti partizaninį karą „ilgąjį frontą“. Kaip teigia Jungtinių Amerikos Valstijų (toliau - JAV) pareigūnai, tai buvo karas prieš tarptautinio komunizmo pajėgas. Per tuos trejus metus, po tam tikrų JAV prezidento Hario Trumano politinių sprendimų, ir kovojančių šalių karinių pasistumdymų pirmyn ir atgal prie 38-osios lygiagretės, kovos aprimo ir buvo išvengta didesnių aukų, JAV pareigūnai ir politikai nesnaudė, rodė paliaubos ženklus Šiaurės Korėjai, nes norėjo išvengti didesnio mąsto konflikto su Rusija ir Kinija ar net gresiančio trečiojo pasaulinio karo.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 5128 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (4711 žodžiai)
  • Mantas
  • Korėjos karas
    10 - 4 balsai (-ų)
Korėjos karas. (2014 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/korejos-karas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:44
×