Korekciniai užsiemimai su asmenimis su negalia


Korekciniai uzsiemimai su neigaliaisiais. Korekciniai užsiėmimai žmonėms su negalia. Korekciniai užsiėmimai žmonėms. Korekciniai uzsiemimai vaikams. Korekciniai neigaliems. Uzsiemimai su negalia zmonems. Psichikos negalia uzsiemimai. Uzsiemimai zmonems su proto negalia. Korekciniai+elgesio+užsiėmimai. Referatai,korekciniai užsiėmimai asmenims su negalia.

Įvadas. Neįgaliųjų ugdymo ir socialinės integracijos paradigmos. Išvada. Literatūra.

Neįgalieji. Jie išsiskiria savo statusu ir būdingomis problemomis, kurios egzistuoja visose visuomeninio gyvenimo srityse. Ilgą laiką neįgalieji Lietuvoje, kaip ir kitose sovietinėse respublikose, buvo izoliuoti nuo visuomenės.Vyravo medicininis modelis, kai dažniausiai neįgaliesiems buvo teikiama medicininė ir reabilitacinė pagalba stacionariose uždarose institucijose, jie buvo tarsi už visuomeninio gyvenimo ribų. Apie juos nebuvo nieko žinoma arba jiems buvo suteikiamas negatyvus socialinis statusas.

XVIII a. visų kategorijų neįgalieji Vakarų Europoje buvo uždaryti į specialiąsias institucijas, ligonines. Elgesys su neįgaliais asmenimis pasikeičia įgyvendinant adaptuotas pedagogikos idėjas. Tai susiję su Pinelio pabudintu neįgalių žmonių išlaisvinimo iš uždarų institucijų judėjimu. Jau XIX a. Vakarų Europoje pradėtos kurti pirmosios pedagoginės institucijos. Anot Pūro (1997), nors pagalba neįgaliems asmenims pasaulyje teikiama jau nuo neatmenamų laikų, tačiau moksliniai pagrindai jai buvo suteikti tik XIX a. Tuo metu pradėjo sparčiai vystytis psichiatrijos mokslas: imta klasifikuoti psichines ligas ir mėginta jas gydyti moksliniais pagrindais.

XIX a. buvo atskirtos protinių ir psichinių sutrikimų sąvokos. Pinelio, Esquirolio, Ferruso, Seguino ir kt. to meto šviesuolių dėka protinis atsilikimas įtrauktas į medicinai rūpimų klausimų sąrašą. Teoriškai šie mokslininkai naujai sujungė filosofiją ir mediciną. Nauja buvo tai, kad jie pradėjo kurti adaptuoto auklėjimo strategijas. Ypač didelis dėmesys buvo pradėtas skirti neįgaliųjų gydymui ir ugdymui.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • m.
  • 6 puslapiai (780 žodžiai)
  • Marija
  • Korekciniai užsiemimai su asmenimis su negalia
    10 - 1 balsai (-ų)
Korekciniai užsiemimai su asmenimis su negalia. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/korekciniai-uzsiemimai-su-asmenimis-su-negalia.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:07
×