Koreliacinė Regresinė Analizė Santuokų skaičius tenkantis tūkstančiui gyventojų


Regresijos lygties parametrų interpretavimas. Grafikų kūrimas „Statgraphics“ programa.


3) Įvertinami (apskaičiuojami) pasirinktų regresijos lygčių parametrai.

5) Atliekama regresijos lygties ir jos parametrų ekonominė analizė (interpretacija).

Siekiama surasti 2 veiksnius, nuo kurių labiausiai priklauso santuokų skaičius, tenkantis tūkstančiui gyventojų 2013m.

Darbe tiriama, kokios priežastys lemia santuokų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų 2013m. savivaldybėse. Pateiktiems duomenims įtaką daro daugiausiai ekonominiai veiksniai.

Šiame darbe bus nagrinėjami šitie 2 įtaką darantys veiksniai. Bedarbių skaičius yra vienas svarbiausių veiksnių, nes tai susija su santuokų mažėjimu arba didėjimų. Jeigu bedarbių skaičius auga, tai santuokų skaičius atitinkamai mažėja, o jei bedarbių skaičius mažėja, tai santuokų skaičius padidėja.

Mažmeninė maitinimo ir gėrimų apyvarta – padidėjus apyvartai, padidėja santuokų skaičius.

Kaip buvo minėta anksčiau, tiriamia santuokų skaičius tenkantis 1000 gyventijų koeficientas savivaldybėse. Šiems duomenims įtakos turi pasirinkti veiksniai: bedarbių skaičius ir mažmeninė maitinimo ir gėrimų apyvarta. Nagrinėsime kokią įtaką turi šie veiksniai, užregistruotoms santuokoms 2013m.

Mūsų variacijos koeficientas 14,6%, todėl paliekame visus esamus duomenys.

Daugiamatėje regresinėje analizėje matome, kad ryšys tarp rezultatinio požymio ir veiksnių yra 23,40%. Pašalinus anomalijas, daugiamatėje regresinėje analizėje ryšys tarp rezultatinio požymio ir veiksnių tapo 13,96%. Analizėje griežtų anomalijų neliko, nes visos reikšmės tapo mažesnės nei 20, todėl tęsiame analizę su jau pašalintomis anomalijomis.

Tiesinė regresijos lygtis išreiškia tiesinę matematinę priklausomybę tarp užregistruotų santuokų skaičiaus ir jiems įtaką darančių veiksnių (registruotų bedarbių ir darbingo amžiaus gyventojai bei mažmeninė maitinimo ir gėrimų apyvarta).

Skaičius 6,81533 daugiamatės regresijos lygtyje žymimas koeficientas a0 praktiškai nieko nereiškia. Jis naudojamas kaip atskaitos pradžia rezultatinio pažymio dydžiui skaičiuojant regresijos lygtį. Laisvasis regresijos lygties narys aiškios prasmės neturi, nes santuokų skaičius niekada nebus 0. Skaičius - 0,0547913, išreiškiamas koeficientu a1 daugiamatės regresijos lygtyje, kuris turi apibrėžtą prasmę. Jis rodo, kad kuo daugiau sumažės nedarbas, tuo daugiau bus santuokų. Nedarbui sumažėjus 1%, rezultatinis požymis santuokos padidės 0,05 procentinio punkto. Skaičius + 2,73564, reiškiamas a2 rodo, jog jei kuo daugiau porų gyvena kartu, reiškia jie planuoja užregistruoti santuoką, o tai reiškia, kad gyvenant kartų reikia daugiau gėrimų bei maisto prekių. Apyvartai padidėjus 1%, santuokos padidės 2,74 procentinio punkto.

  • Statistika Analizė
  • Microsoft Word 473 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1990 žodžiai)
  • Tatjana
  • Koreliacinė Regresinė Analizė Santuokų skaičius tenkantis tūkstančiui gyventojų
    10 - 5 balsai (-ų)
Koreliacinė Regresinė Analizė Santuokų skaičius tenkantis tūkstančiui gyventojų. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/koreliacine-regresine-analize-santuoku-skaicius-tenkantis-tukstanciui-gyventoju.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:27
×