Korupcija - trukdis konkurencijai


Korupcija – trukdis konkurencijai. Anotacija. Įvadas. Analizė. Tyrime dalyvavusių respondentų korupcijos, kaip etinės problemos, samprata. Tyrime dalyvavusių respondentų susidurimas su korupcija. Respondentų nuomonė apie korupcijos priežastis. Respondentų nuomonė kuriose veiklos srityse labiausiai klesti korupcija. Respondentų nuomone didžiausią neigiamą įtaką korupcija daro. Respondentų nuomone veiksmingiausia priemonė įveikti korupciją. Geriausi būdai kovojant su korupcija. Išvados. Literatūros sąrašas. Summary.

Tyrimas rodo, kad korupcija labiausiai klesti tarp ligonių ir teisėtvarkos pažeidėjų. Siekiant asmeninės naudos, tokios, kaip geresnis gydymas ar baudos išvengimas, piliečiai nevengia pasiūlyti kyšį, šitaip, žinoma, skatindami kyšininkavimo ir korupcijos plėtrą.

Labiausiai nukenčia žmonės, gyvenantys korumpuotoje visuomenėje, tos šalies ekonomika. Nedaugelis teigia, jog nukenčia organizacijos, kuriose klesti korupcija, tai įrodo, jog korupcijos įtaka daug didesnė kyšių davėjams nei jų ėmėjams.

Tyrimas parodė, jog veiksmingiausia priemonė, kovojant su korupcija, taikomos griežtesnės bausmės, didesnis visuomenės švietimas.

Apžvelgus korupcijos priežastis, pasekmes bei kaip derėtų su ja kovoti, galima teigti, kad, nors korupcija yra smarkiai įsigalėjusi ir išplitusi, kovoti su ja galima ir reikia, kol nepadarė dar didesnės žalos visuomenei, šalies politikai ir ekonomikai.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1749 žodžiai)
  • Simona
  • Korupcija - trukdis konkurencijai
    10 - 3 balsai (-ų)
Korupcija - trukdis konkurencijai. (2013 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcija---trukdis-konkurencijai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 13:24
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo