Korupcija aukštosiuose mokyklose


Mokslo šventovėse tarpsta korupcija. Opi aukštųjų mokyklų problema. Ką atskleidė apklausos. Varnas varnui akies nekerta. Švietimo vadovybės žingsniai. Studentai apie korupciją. Pateikti korupcijos reiškinio aukštosiose mokyklose tyrimo rezultatai.

Šalyje pirmą kartą Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (lsas) užsakymu buvo atliktas sociologinis tyrimas, norint nustatyti korupcijos paplitimo Lietuvos aukštosiose mokyklose mastą. Tyrimo rezultatai sukėlė didelį atgarsį tiek akademinėjė bendruomenėje, tiek žiniasklaidoje. Pernai buvo baigtas tyrimas korupcijos reiškinys Lietuvos aukštosiose mokyklose , atliktas įgyvendinant vieną iš tęstinių lsas vykdomų projektų korupcijos prevencija Lietuvos aukštosiose mokyklose . Šio tyrimo išvados skelbia, kad šiuo metu pagal prioritetus korupcija aukštosiose mokyklose užima trečią vietą. Koks paradoksas: mokslo šventovės, užuot ugdžiusios pilietiškumą, štampuoja jaunąją kyšininkų kartą. Atgyvenusi egzaminavimo si transperancy international atliko visuotinį (ne tik studentų) korupcijos tyrimą, ir ten buvo atskira tema korupcija aukštosiose mokyklose . Jo išvadose skelbiama, kad šiuo metu pagal prioritetus korupcija aukštosiose mokyklose yra trečioje vietoje. Taip pat į dešimtuką pateko korupcija vidurinėse mokyklose, korupcija ikimokyklinėse įstaigose, korupcija pradinėse klasėse. Tad pagalvokime, ką mes auginame? Iš vidurinių mokyklų jau ateina jaunuoliai, kurie yra įsitikinę, kad privalo duoti kyšį.

Apie šią aukštosiose mokyklose klestinčią korupcijos problemą studentai viešai išdrįso prabilti prieš trejus metus vykusiame tarptautiniame seminare. Lsas vadovai suprato, kad tai išties labai opi problema, apie kurią visi žino, ir piktinasi tokia padėtimi. Tačiau iki šiol jokių konkrečių veiksmų nebuvo imtasi.

Palyginti su kitomis sritimis, korupcija švietimo įstaigose tapo tam tikra sistemos dalimi. Įsivaizduokite: studentas duoda kyšį, ir ne kartą, tik tam, kad išlaikytų egzaminus. Aukštosiose mokyklose tai jau sistema. Paskelbus tyrimo duomenis, daugelio aukštųjų mokyklų rektoriai pradėjo gintis, kad nėra tokios didelės korupcijos. Remiantis atliktu tyrimu, kai korupcija siekia 40 proc. , jau kalbama ne apie skaičių, o apie tikrą problemą.

Minėtas tyrimas pradėtas 2002 metais, o 2004 metus, kai buvo pristatyti lsas inicijuoti tyrimo rezultatai, būtų galima pavadinti šio projekto kulminacija. Tyrimo organizatorius apstulbino jo rezultatai: 32 proc. Apklaustųjų prisipažino davę kyšį, 45 proc. Studentų teigė žiną, kad tai teko daryti jų kolegoms.

Tyrimo iniciatorius suglumino ir tai, kad apie 32 proc. Studentų duoda kyšius, ir ne tik administracijai bei dėstytojams, bet ir studentų atstovybių atstovams – tai buvo labai netikėta.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (1905 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kostas
  • Korupcija aukštosiuose mokyklose
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Korupcija aukštosiuose mokyklose. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcija-aukstosiuose-mokyklose.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 04:27
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo