Korupcija ir įmonių socialinė atsakomybė


Kauno kolegijos vadybos ir ekonomikos fakulteto apskaitos ir finansų katedra finansų studijų programa korupcija ir įmonių socialinė atsakomybė. Korupcijos sąvoka ir klasifikacija. Lietuvos atsparumo korupcijai sistemos tyrimas. Lietuvos korupcijos žemėlapis. Korupcija tarp kitų problemų. Požiūris į korupciją. Korupcinė patirtis. Kova su korupcija. Korupcijos prevencija. Korupcijos prevencijos priemonės. 2015 2025 metų nacionalinė kovos su korupcija programa. „ baltoji banga “. Literatūros šaltiniai.


Vis daugiau įmonių imasi socialiai atsakingos veiklos, tai įsipareigoja nebūti abejingoms visuomenės interesams. Įmonėms svarbu imtis socialiai atsakingos veiklos, nes darni, atsakinga bei etiška veikla yra didžiausia kiekvienos organizacijos vertybė. Korupcijos prevencija yra viena iš priemonių imtis socialiai atsakingos veiklos. Korupcija yra aktuali tema pastaruoju metu, šiam reiškiniui skiriama daug dėmesio, didžiausias dėmesys sutelktas į korupcijos prevenciją.

Tikslas: išanalizavus duomenis atskleisti visuomenės požiūrį į korupciją.

Nacionalinės atsparumo korupcijos tyrimas buvo atliktas „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2012 metais. Pagal nacionalinę Lietuvos atsparumo korupcijos sistemos tyrimą verslas yra vidutiniškai atsparus korupcijai.

Būtina užtikrinti, kad teisės aktuose, suteikiančiuose viešojo administravimo subjektams sprendimo teisę verslo reguliavimo klausimais, būtų įtvirtinti aiškūs tokių sprendimų priėmimo kriterijai.

Turi būti tobulinamas verslo nuosavybės skaidrumo reglamentavimas.

Būtina geriau užtikrinti smulkiųjų akcininkų teisių apsaugą.

Būtina daugiau dėmesio skirti kyšininkavimo privačiame sektoriuje, taip pat kyšininkavimo užsienyje reglamentavimui.

„Lietuvos korupcijos žemėlapis“  - tai 2001-2008 metais TILS („Transpareny International“ Lietuvos skyrius) vykdytas reprezentatyvus sociologinis tyrimas, kuriuo siekiama įvertinti Lietuvos gyventojų ir verslininkų požiūrį į korupciją, išnagrinėti apklaustųjų asmeninę patirtį susiduriant su korupciniais atvejais ir įvertinti Lietuvos visuomenės antikorupcinį potencialą.

Pagal 2014 m. tyrimo atliktus duomenis, iš duotų galimų variantų (korupcija; alkoholizmas; emigravimas iš Lietuvos; biurokratizmas; maži atlyginimai; bedarbystė; narkomanija; nekompetencija, profesionalumo stoka; didelės kainos/infliacija; netobuli įstatymai, įstatymų spragos; aplinkosaugos problemos; nusikalstamumas; sveikatos apsaugos problemos; eismo saugumas keliuose; prastas teisėsaugos darbas; žemas demokratijos lygis; ekonominės laisvės stoka) 48 proc. gyventojų mano, kad korupcija yra labai rimta problema, lyginant su kitomis aktualiomis Lietuvos problemomis. Tuo pačiu klausimu, 30 proc. įmonių ir 29 proc. valstybės tarnautojų atsakė, kad korupcija yra labai rimta problema lyginant su kitomis problemomis.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1653 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Korupcija ir įmonių socialinė atsakomybė
    10 - 8 balsai (-ų)
Korupcija ir įmonių socialinė atsakomybė. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcija-ir-imoniu-socialine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:15
×