Korupcija ir ĮSĄ. Skaidrumo tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje kokie mes ir ką mums tai reiškia?


Įvadas. Korupcijos tyrimai ir antikorupciniai veiksmai Lietuvoje. Korupcijos tyrimai ir antikorupciniai veiksmai Europoje. Korupcijos pasekmės. Išvados. Diskusiniai klausimai. Literatūros sąrašas.

Korupcija (kyšininkavimas) - tai nepadorus, neteisingas, tačiau pats lengviausias būdas pasiekti tai, ko trokšti. Su korupcija me esame susidūrę kiekvienas. Kyšininkavimą regime iš šalies, o kartais ir patys jame dalyvaujame.Tai toks reiškinys apie kurį žino kiekvienas, tačiau garsiai kalbėti, atsisakyti ir priešintis jam, gali tik patys stipriausi asmenys. Korupcija - labai platus apibrėžimas, kuris skirtingose valstybėse apibrėžiamas skirtingai, tačiau esmė išlieka ta pati. Korupcija būdinga valdžiai, asmenims, organizacijoms, atskiroms skirtingą išsivystymo lygį pasiekusioms šalims. Dabartiniame pasaulyje beveik kasdien sužinoma apie administracinę ar politinę korupciją. Apie šį reiškinį buvo pradėta kalbėti ir bandyta kovoti jau senovės Atėnuose . Lietuvoje 1990 m. nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Lietuvoje su korupcija kovoja , seka jos mąstus, viešina, skatina pilietines antikorupcines iniciatyvas dvi organizacijos:

Be organizacijų, pilietinės iniciatyvos prieš korupcija imasi ir du internetiniai portalai:

Atliekant Eurobarometro sociologinį tyrimą piliečiai buvo klausiami, ar per pastaruosius 12 mėnesių iš jų reikalavo, ar jie patys mokėjo kyšį už suteiktas paslaugas asmeniui privačiame sektoriuje. Į šį klausimą teigiamai atsakė 1 proc. Lietuvos gyventojų (tokie pat duomenys Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, toks pat ir ES vidurkis) (European Commission, 2012). Tačiau paklausti, ar kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos sau, plačiai paplitęs tarp žmonių, dirbančių privačiame sektoriuje, 25 proc. Lietuvos piliečių atsakė teigiamai (Latvijos – 23 proc., Lenkijos – 17 proc., Estijos – 29 proc. ir ES vidurkis – 32proc.) (European Commission, 2012). Į klausimą, kas gali užkirsti kelią korupcijai ir kas atsakingas už kovą su ja, 7 proc. Lietuvos piliečių atsakė, kad įmonės. Tas pats ES vidurkis – 20 proc. (Latvijos – 8 proc., Lenkijos – 4 proc. ir Estijos – 15 proc.) (European Commission, 2012).

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1434 žodžiai)
  • Vaiva
  • Korupcija ir ĮSĄ. Skaidrumo tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje kokie mes ir ką mums tai reiškia?
    10 - 2 balsai (-ų)
Korupcija ir ĮSĄ. Skaidrumo tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje kokie mes ir ką mums tai reiškia?. (2016 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcija-ir-isa-skaidrumo-tyrimai-lietuvoje-ir-pasaulyje-kokie-mes-ir-ka-mums-tai-reiskia.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:37
×