Korupcija ir visuomenė


Korupcija ir visuomenė. Visuomenės požiūris į korupciją. Korupcijos apibrėžimai. Jungtinių Tautų Konvencija prieš korupciją buvo priimta 2003 m. Gruodį Meridoje (Meksika. Korupcijos definicija apima tokias sritis. Korupcija skirstoma. Visuomenės požiūris į korupciją. Išvados. Korupcija ir visuomenė.


Svarbus ekonominių korupcijos tyrimų pranašumas yra tas, jog jie nagrinėja korupciją sukeliančių veiksnių ryšį. Tas ryšys parodomas korupcijos formulėmis, matematiniais veiksmais. Sakykime, atlyginimų didinimas padidina skirtumą tarp to, ką valdininkas uždirba dabar, ir to, ką jis uždirbs netekęs savo vietos. Taigi didinant atlyginimus nusikalstamumas turėtų mažėti. Tačiau tai skatina jį imti didesnius kyšius. Padidėjus rizikos kainai padidėja ir korumpuoto sprendimo kaina.

Korupcijos smerkimas, nusistatymas prieš ją yra ta dirva, ant kurios prigyja kovos su korupcija priemonės. Ar derlinga ši dirva korupcijai Lietuvoje? Kiek jos gyventojai pakantūs korupcijai? Klausimas gyventojams: ,, Kokiai sistemai Jūs pritartumėte: 1) tokiai, kurioje valtybės tarnautojai neima dovanų ir neteikia paslaugų; 2) tokiai, kurioje valstybės tarnautojai kartais ima dovanas ir už teikia paslaugas?“. Iš visų respondentų, turinčių tvirtą nuomonę, korupcija palaiko 14.3 proc.

Kitas panašus klausimas tyrimo dalyviams: ,,Jeigu Jums iškiltų svarbi problema ir valstybės tarnautojas tiesiai paprašytų Jūsų pinigų ar paslaugos pažadėdamas išspręsti šią problemą, ar Jūs duotumėte pinigų, padarytumėte paslaugą, jeigu galėtumėte, ar atsisakytumėte duoti pinigų arba padaryti paslaugą, net jeigu galėtumėte?“. Nors 74.1 proc. respondentų akivaizdžiai smerkia kyšininkavimą, 60.4 proc. kyšį duotų, jeigu norėtų teigiamai išspręsti savo problemas. Kyšį yra pasiruošę duoti 71.5 proc. jaunimo, 44.9 proc. pensininkų, 67.2 proc. turintys aukštąjį mokslą, 48.4 proc. nebaigę vidurinio mokslo, 71.1 proc. pasiturinčių respondentų.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1048 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Korupcija ir visuomenė
    10 - 1 balsai (-ų)
Korupcija ir visuomenė. (2017 m. Liepos 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcija-ir-visuomene.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 26 d. 00:19
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo