Korupcija. Kyšis ir kyšininkavimas


Korupcija referatas. Kyšininkavimas lietuvoje. Referatas apie korupcija. Kysiu tipai. Kysininkavimas referatas. Korupcijos tinklas: kaip pasaulinio masto judėjimas kovoja su papirkinėjimu. Temos ištirtumas. Korupcijos paplitimas lietuvoje ir visame pasaulyje. Referatas korupcija. Kysininkavimo aktualumas.

Įvadas. Kyšininkavimo raida. Kyšininkavimas ir jo priežastys. Kyšių tipai. Kyšis ekonominė problema. Kyšiai išvalo rinką ir veikia kaip skatinančios premijos. Kyšiai atveria kelią nusikalstamai veiklai. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Viena iš korupcijos formų ir visuomenei labiausiai žinomas yra kyšininkavimas. Ši forma yra tiesiogiai siejama su administracine korupcija, pagal kurią vertinamas viešųjų įstaigų skaidrumas ir efektyvumas sprendžiant visuomenei reikšmingus uždavinius. Juk viešųjų paslaugų sistema turi veikti taip, kad kiekvienas asmuo gautų kokybišką paslaugą be jokių neteisėtų mokėjimų, o jos suteikimo mechanizmas būtų teisėtas, paprastas ir aiškus. Šiame darbe siekiama išanalizuoti kyšininkavimo sampratą, priežastis bei padarinius.

Darbo problema. Nors ilgą laiką kalbos apie kyšininkavimą ir jo tyrimus buvo tabu arba atskiros šalies reikalas. Tik visai neseniai tarptautiniu mastu imta kalbėti apie šio reiškinio priežastis, esmę ir pasekmes. Kyšininkavimo problema aktuali visur ir visada. Šis reiškinys akcentuojamas ir politikų savo kalbose ir spaudoje. Kyšiai tebelieka efektyvi verslo bendravimo su daugeliu institucijų priemonė. Kyšininkavimas yra vienas labiausiai slaptas, nematomas, išoriškai nepasireiškiantis nusikaltimas. Tai pripažįsta absoliuti dauguma visuomenės narių, bet ta pati visuomenė taip pat mano, kad kyšiai padeda išspręsti iškilusias problemas. „transparency international“ pristatė 2010 metų pasaulinio korupcijos barometrą, kurio rezultatai rodo, kad korupcijos mastai lietuvoje nemažėja. 34 procentai lietuvos gyventojų prisipažįsta per pastaruosius dvylika mėnesių davę kyšį.

Temos ištirtumas. P. Eigenas 2006m. Knygoje „ korupcijos tinklas: kaip pasaulinio masto judėjimas kovoja su papirkinėjimu“ aprašo korupcijos priežastis, jos mastus ir padarinius visame pasaulyje.

Rose-ackerman 2001m. Leidinyje „korupcija ir valdžia: priežastys, padariniai ir reforma“ dėmesį skiria tam, kaip korupcija paveikia besivystančias šalis ir iš socializmo į rinkos ekonomiką einančias šalis. Bei rekomenduoja priemones korupcijai mažinti.

Ališauskienė r. 2005m. Knygoje „lietuvos korupcijos žemėlapis:2001-2004“ –apibendrinti diagnostinių korupcijos paplitimo sociologinių tyrimų rezultatai, bei nagrinėjama lietuvos gyventojų ir verslo atstovų patirtis susiduriant su kyšininkavimo atvejais, analizuojami korupcijos lygio ir jos poveikio visuomenei vertinimai.

Gustauskas a.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3496 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vika
  • Korupcija. Kyšis ir kyšininkavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Korupcija. Kyšis ir kyšininkavimas. (2012 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcija-kysis-ir-kysininkavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 18:19
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo