Korupcijos apraiškos politikoje


Korupcijos apraiškos politikoje. Kas yra korupcija? Kur reiškiasi korupcija? Politika, tai. Politinė korupcija tai. Korupcijos pavyzdžiai politikoje. Rytis Šatkauskas. Antras pavyzdys. Trečias pavyzdys. Vytautas Petkevičius. Saulius Raščiauskas. Leonardas Karnila. Korupcija ir kova su ja – Lietuvoje amžina tema ir problema.


Korupcija – tai kyšio prašymas, siūlymas, davimas ar priėmimas (tiesiogiai arba netiesiogiai) ar bet kokia kita perdėta nauda ar to ketinimas, kuris iškreipia deramą pareigų atlikimą ar elgesį, būtiną kyšio gavėjui. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, prekyba įtaka, protekcionizmas, nepotizmas, mokesčių vengimas, sukčiavimas, karteliniai susitarimai.

Korupcija gali reikštis įvairiose srityse:  politikoje, versle,  sporte,  medicinoje,  žiniasklaidoje, ir kitose srityse.

Pirmas pavyzdys 2013 metų pabaigoje tuometinis žemės ūkio viceministras ,,darbietis” Rytis Šatkauskas apkaltintas, kad reikalavo 500 tūkst. litų kyšio. Vėliau paviešinta, kad jis įtrauktas į STT (specialiųjų tyrimų tarnyba) sudarytą ir valstybės vadovams pateiktą vadinamąjį “juodąjį sąrašą”. O pernai liepą Ryčiui Šatkauskui oficialiai pareikšti įtarimai dėl kyšio reikalavimo. Tačiau taip niekas ir neišaiškėjo.

Trakų rajono politikams : Vytautui Petkevičiui, Leonardui Karnilai ir Sauliui Raščiauskui buvo iškelta byla, dėl kyšininkavimo.

  • Pilietiškumas Skaidrės
  • MS PowerPoint 2481 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (396 žodžiai)
  • Jūratė
  • Korupcijos apraiškos politikoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Korupcijos apraiškos politikoje. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcijos-apraiskos-politikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:42
×