Korupcijos prevencijos apžvalga


Lietuvos respublikos. Korupcijos prevencijos. Įstatymas. Pagrindiniai KP uždaviniai yra įvardijami šie. Korupcijos prevecijos princijamai nurodomi. Korupcijos prevencijos priemonės. Korupcijos rizikos analizė. Kovos su korupcija programos. Teisės aktų ar jų projektų antikorupcinis vertinimas. Informacijos apie asmenį< siekianį eiti arba einantį pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje ar įmonėje, pateikimas. Informacija apie asmenį, kurį į pareigas europos sąjungos ar tarptautinėse institucijose teikia lietuvos respublika, pateikimas. Visuomenės švietimas ir informavimas. Informacijos pateikimas valstybės tarnautojų ir juridinių asmenų registrams.

Korupcijos prevecijos princijamai nurodomi: 1) teisėtumo, 2) visuotinio privalomumo 3) sąveikos, 4) pastovumo.

Didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė yra didelė jei atitinka bent viena iš nustatytų kriterijų, kurių yra daug. Kaip pavyzdį galėtume pateikti:

Šią programą Vyriausybės teikimu tvirtina Seimas, o kitas programas – jas parengusios valstybės ar savivaldybės įstaigos ar nevyriausybinės įstaigos vadovas.

Programų įgyvendinimą koordinuoja įstaigų vadovai ar šių įstaigų struktūriniai padaliniai arba asmenys, įstaigos įgalioti vykdyti korupcijos prevenciją ir jos kontrolę įstaigoje.

  • Teisė Analizė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (946 žodžiai)
  • Shudamaka
  • Korupcijos prevencijos apžvalga
    10 - 4 balsai (-ų)
Korupcijos prevencijos apžvalga. (2013 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcijos-prevencijos-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:47
×