Korupcijos priežastys ir pasekmės projektas


Korupcija. Kas yra Korupcija? Korupcija – sudėtingas socialinis reiškinys. Korupcijos priežastys. Socialinės (nedarbas, sveikatos draudimo sistemos netobulumas. Visuomenės pilietiškumo stoka (visuomenės požiūrio į korupciją neapibrėžtumas ir prieštaringums. Korupcijos pasekmės. Kursto ir gilina. Korupcijos formos. Kyšininkavimas Piktnaudžiavimas tarnyba Prekybos įtaka Protekcionizmas Nepotizmas Mokesčių vengimas Sukčiavimas. Kas sukelia korupciją? Iš tiesų korupciją. Kaip kovoti su korupcija? Užkirsti kelią sugrįžti į darbą korupcija susitepusiems politikams ir valstybės tarnautojams. Atsakomybė už korupciją. Atsakomybė už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas.


 Korupcija – sudėtingas socialinis reiškinys, tai piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Korupcija gali reikštis įvairiose srityse: versle, sporte, religinėse organizacijose,žiniasklaidoje.

Socialinės (nedarbas, sveikatos draudimo sistemos netobulumas, maži valstybės tarnautojų atlyginimai ir t.t.) Teisinės (teisės aktų netobulumas, dažnas keitimas, kontrolės sistemų netobulumas ir t.t.) Institucinės (nėra motyvacinės karjeros sistemos, neišplėtotas vidaus ir išorės auditas, nepakankamai skaidrus sprendimų priėmimo procesas ir t.t.).

Visuomenės pilietiškumo stoka (visuomenės požiūrio į korupciją neapibrėžtumas ir prieštaringums, piliečių pasyvumas antikorupcinėje veikloje ir t.t.) Išorinių veiksnių įtaka (tarptautinės korupcijos atsiradimas, tinkamų salygų atskirų ūkio, subjektų sąžiningai konkurencijai nesudarymas, pasienio kontrabandos, korupcijos specifika ir t.t.).

Kursto ir gilina socialinę nelygybę Kelia grėsmę demokratijai Kelia grėsmę žmogaus teisėms ir laisvėms Kyla grėsmė piliečių saugumui.

  • MS PowerPoint 2707 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (313 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Korupcijos priežastys ir pasekmės projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Korupcijos priežastys ir pasekmės projektas. (2020 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcijos-priezastys-ir-pasekmes-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 26 d. 01:10
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo