Korupcijos priežastys ir pasekmės


Įvadas. Korupcija. Korupcijos rūšys ir jų paplitimas. Korupcijos priežastys. Korupcijos pasekmės. Priemonės kovoje su korupcija. Korupcijos prevencija. Išvados. Literatūra.

Korupcija yra piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Ir tai ne vien tik pasinaudojimas tarnybinėmis pareigomis viešėjame sektoriuje, bet tai gali pasitaikyti ir tokiose srityse kaip verslas, sportas ir pan. Dažniausios korupcijos formos yra yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, prekyba įtaka, protekcionizmas, nepotizmas, mokesčių vengimas, sukčiavimas.

Heidenheimeris išskira keturias korupcijos rūšis: tradicinės šeimos visuomenės, tradicinės globėjo–globojamojo visuomenės, modernios viršininko–pavaldinio visuomenės ir pilietinės kultūros visuomenės. Jis taip pat siūlo skirstyti korupciją į juodąją, pilkąją ir baltąją.

Korupcijos priežastys:

Kuo didesnis valstybinis sektorius, tuo didesnės galimybės korupcija. Bet tai teisinga tik tuo atveju, kuo daugiau valstybė reguliuoja įvairias sritis ir platesnes teises turi valdininkai. Kuo daugiau valdžia kišasi į ekonomiką, tuo labiau sukuriamos sąlygos kai kuriems asmenims duoti kyšius valstybės tarnautojams. Tai yra didinamas poreikis duoti kyšį.

Kuo silpnesnė kontrolė.

Kuo mažesni valdininkų atlyginimai.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (1711 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Korupcijos priežastys ir pasekmės
    10 - 3 balsai (-ų)
Korupcijos priežastys ir pasekmės. (2014 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcijos-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 06:02
×