Korupcijos tyrimas


Korupcinio pobūdžio nusikaltimų kvalifikavimo raida lietuvoje. Įvadas. Korupcinių nusikaltimų samprata. Korupcijos sąvoka ir mąstas. Lietuvos korupcijos žemėlapis. (procentinė apžvalga, analizė). Lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba kaip institucija tirianti korupcijos atvejus. Stt raidos istorija. Stt – kaip nepriklausoma kovos su korupcija institucija. Korupcinio pobūdžio veikų kvalifikavimas ir kvalifikavimo raida. Korupcijos kaip socialinio reiškinio problema. Valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų baudžiamasis teisinis vertinimas ir to vertinimo raidos problematika. Kyšininkavimo ir papirkimo baudžiamasis teisinis vertinimas ir jo raidos problematika. Korupcijos kvalifikavimo raida. Korupcijos kvalifikavimo raida. Korupcijos kvalifikavimo raida. Išvados. Summary. Literatūra.

Man ši tema pasirodė labai aktuali. Savo kursiniame darbe noriu aptarti pačia korupcinių nusikaltimų raidą, tyrimo problemas ir kaip skirtingai jie buvo kvalifikuojami. Tarptautinių žodžių žodynas korupciją apibrėžia kaip „pareigybinių teisių panaudojimą pasipelnymo tikslais, pareigūno ar politinio veikėjo papirkimą“. Šis apibrėžimas tik parodo, kiek erdvės yra korupcijos mastams. Tačiau svarbiausia yra tai, kad tarnybine padėtimi ar politine valdžia galima pasinaudoti pasipelnymo tikslais tik tuomet, kai tokia padėtis yra ir kai toji padėtis leidžia (ar net įpareigoja) nustatyti žaidimo taisykles kitiems spręsti, teisti ar skirstyti.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 75 KB
  • 2013 m.
  • 33 puslapiai (10790 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynas
  • Korupcijos tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Korupcijos tyrimas. (2013 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:05
×