Korupcijos tyrimo analizė


Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Korupcija kaip savoka. Korupcija globaliai. Tyrimo analizė. Išvados. Įnformacinių šaltinių sąrašas.

Tyrimo tikslas – ištirti gyventojų nuomonę apie korupciją.

Išsiaiškinti ar teko susidurti su korupcija asmeniškai.

Ištirti, tarp kokio lygio pareigūnų labiausiai paplitusi korpcija.

Apibendrinti teorinės ir praktinės dalies išvadas.

Kyšis - Tai neteisėtai gautas arba siekiamas gauti nepagrįstas atlygis, neteisėta turtinė nauda.

Korupcija – kompeleksinis reiškinys. Korupcija kelia grėsmę teisinei valstybei, demokratijai ir žmogaus teisėms, pakerta tinkamą valdymą, sąžiningumą ir socialinį teisingumą, iškreipia konkurenciją, stabdo ekonominę plėtrą ir kelia pavojų demokratinių institucijų stabilumui ir visuomenės moralės pagrindui. Korupcija gali reikštis įvairiose srityse: versle, sporte, religinėse organizacijose, žiniasklaidoje. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, prekyba, įtaka, mokesčių vengimas, sukčiavimas, karteliniai susitarimai. Tradiciškai skirstoma į didžiąją  bei mažąją korupciją. Kiekviena visuomenė smerkia korupciją, nors šis reiškinys yra senas kaip pasaulis. Kiek egzistuoja tarnyba, pareigos, pasitikėjimas jų vykdytojais, tiek egzistuoja ir korupcija. Visi pripažįsta, kad korupcija yra blogybė. Dažnai ji yra laikoma neišvengiamu šiuolaikinės visuomenės bruožu. Toks požiūris atsirado dėl to, kad, nepaisant atkaklių bandymų įvairiomis priemonėmis kovoti su korupcija, nė viena pasaulio šalis negali pasigirti apčiuopiamais rezultatais. Tradicinės kovos su korupcija priemonės neduoda laukiamų rezultatų, nes korupciją lemiantys veiksniai ir prielaidos dažniausia lieka nepaliestos. Bendros šalies ekonominės problemos, tokios kaip didelis nedarbas ir žemos gyventojų pajamos, didina paskatas užsiimti šešėline veikla bei naudotis korupciniais santykiais. Pastarųjų specifika yra ta, kad jie naudingi abiem pusėms – tiek verslininkui, tiek pareigūnui. Todėl neįmanoma panaikinti motyvacijos korupcijai, įmanoma tik pašalinti sąlygas korupcinių santykių atsiradimui. Korupciniai santykiai paprastai atsiranda tada, kai pareigūnui paliekama laisvė interpretuoti įstatymą bei priimti alternatyvų sprendimą. Kadangi, kol neįmanoma visiškai nuasmeninti santykių tarp piliečių ir valdžios institucijų, neįmanoma ir visiškai išgyvendinti korupcijos.

  • Sociologija Analizė
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1682 žodžiai)
  • Sarunas
  • Korupcijos tyrimo analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Korupcijos tyrimo analizė. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/korupcijos-tyrimo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:45
×