Kosmetinė chemija ir medžiagotyra Ramunėlės


Įvadas. Ramunėlė ir jos apibūdinimas. Cheminė sudėtis. Ramunėlių gydomosios savybės. Ramunėlių naudojimas. Kosmetologijoje. Medicinoje. Kulinarijoje. Kosmetinės priemonės. Išvados. Naudota literatūra.

Jau senovės egiptiečių užrašuose galima rasti parašyta apie ramunėles. Dėl gražių ramunėlių žiedų egiptiečiai ją skyrė saulei ir dievino dėl gydomųjų savybių. Vaistažolė ramunėlė- tai viena labiau žinomų bei dažniausiai vartojamųjų vaistinių augalų. Ramunėlės žiedus vartojo senovės Graikijos ir Romos gydytojai, Antikos mokslininkai ir gydytojai. Vieni iš žinomiausių būtų Hipokratas ir Dioskoridas, kurie savo pacietams patarė ir patys gydė, ramunėlių žiedais, kepenų, inkstų, šlapimo pūslės ligas, malšino galvos skausmą. Bet šį augalą pasirinkau ne vien dėl jų istorijos, bet ir todėl, kad man šis augalas labai patinka ir , kurį aš pati auginu. Be to, ramunėles naudoju veido ir galvos odai nuraminti, arbatai, kuri nuima įtampą po dienos darbų. Taip pat ramunėlės laikomos meilės reikalų pranašautojomis, daug žmonių ir šiandien skabo žiedlapius, šnabždėdami „myli-nemyli“. Ramunėlės yra pačios gamtos, jos grožio ir sveikatos simbolis.

Sužinoti organinės , organinės kilmės stambiamolekulias, aktyvias biologines medžiagas, o taip pat ir medžiagų , įeinančių į kosmetinių priemonių sudėtį chemines savybes

Mokėti įvertinti šių medžiagų svarbą ar neigiamą poveikį odai ar organizmui

Sužinoti daugiau apie kosmetines priemones, į kurių sudėtį įeina ramunėlės, ir kokį poveikį jos atlieka.

Ramunėlių naudingosios ir gydomosios savybės yra unikalios, tačiau nereikėtų pamiršti ir pašalinių efektų. Piktnaudžiaujant preparatais, pagamintais iš ramunėlių, gali atsirasti nervinė įtampa arba svaigulys. Taip pat būkite atsargūs dozuodami iš ramunėlių pagamintus preparatus.

Kosmetologai šį augalą irgi laiko „savu“. Šampūnai, kremai, losjonai, dantų pastos, atšviežinantys skysčiai burnos ertmei – visas šias priemones mes naudojame kiekvieną dieną. Kosmetiniai preparatai, kurių sudėtyje esama ramunėlių – drėkina, dezinfekuoja, stimuliuoja kraujotaką, turi priešmikrobinių ir priešuždegiminių savybių. Ramunėlių tinktūros nepaprastai efektyvios prieš neurodermitus, egzemas, išbėrimus. Ramunėlių arbatas mėgsta dauguma žmonių, šis gėrimas puikiai pašalina nuovargį po sunkios darbo dienos, puikus, obuolių ir medaus kvapus primenantis ramunėlių aromatas padeda kovoti su nemiga, skatina stiprų ir sveiką miegą.

  • Microsoft Word 181 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1687 žodžiai)
  • Kolegija
  • La
  • Kosmetinė chemija ir medžiagotyra Ramunėlės
    10 - 4 balsai (-ų)
Kosmetinė chemija ir medžiagotyra Ramunėlės. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmetine-chemija-ir-medziagotyra-ramuneles.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:44
×