Kosmetinės priemonės pagrindas: kaip veikia kremas


Tkslas - žinoti kosmetinių priemonių ir medžiagų naudojimo kontraindikacijas. Kosmetinės priemonės pagrindas. Emulsija. Emulgatoriai. Kosmetinės priemonės pagrindas. Emolientai. Kosmetinės priemonės pagrindas. Kaip veikia kremas? Kosmetinės priemonės sudėtį galima suskirstyti į dvi dalis. Kosmetinės priemonės pagrindas. Natrio laurilfosfatas. Konservantai. Yra sukaupta daug įrodymų dėl neigiamo poveikio biocidinių priedų organizmui. Konservantai. Eteriniai aliejai. Konservantai. Antioksidantai.


Uždaviniai: Išsiaiškinti kas yra kosmetikos produkto pagrindas. Aptarti terminą – emulsija. Išskirti pagrindines emulgatorių funkcijas kosmetikos produktuose. Apžvelgti emolientų pagrindines savybes. Aptarti kremo veikimo principą. Išsiaiškinti kuo skiriasi konservantai nuo antioksidantų.

Daugelis biologiškai aktyvių priedų, gali veikti tik tada, kai pasiekiama pakankamai aukšta jų koncentracija kosmetinėje priemonėje Yra ir išimčių: pavyzdžiui, antioksidantai yra efektyviausi esant mažai koncentracijai. Biologiškai aktyvių priedų kosmetikos priemonėje yra labai mažai, didžiąją dalį tos priemonės sudaro medžiagos, kurios yra vadinamos pagrindu.

Pagrindas - tai ta dalis kosmetikos, kuri nėra pakankamai biologiškai aktyvi, bet vis dėlto nuo jo sudėties priklauso kosmetinės priemonės išvaizda ir savybės. Nuo pagrindo priklausys: kaip atrodys kremas (baltas ir purus ar geltonas ir riebus) ar gerai jis įsigers (dieniniai kremai turėtų įsigerti greitai, o vakariniai – išlaikyti ploną riebalų plėvelę, kitaip jų maitinimo efektu niekas netikės). kaip reaguos oda užtepus kremą, kaip pasikeis jos išorė ir t.t. Būtent pagrindas dovanoja visus tuos pojūčius, kuriuos mes jaučiame kai patepame veidą kremu.

Dauguma kremų yra emulsijos. Sąvoka ,,emulsija“ kilęs iš prancūzų kalbos žodžio ,,emulgere“- melžti, todėl, kad pirmoji ištyrinėta emulsija buvo pienas. Emulsijos tipas: ,,aliejus vandenyje“ – tai smulkiausios riebalų dalelytės pasiskirstę vandenyje. Emulsiniuose kremuose ,,aliejus vandenyje“ 80% sudaro vanduo. ,,vanduo riebaluose“, kai mikroskopinės vandens molekulės pasiskirsto riebaluose. Tokie kremai retai naudojami. Šiuose kremuose riebalų yra iki 70%.

  • MS PowerPoint 2070 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1391 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Sonata
  • Kosmetinės priemonės pagrindas: kaip veikia kremas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kosmetinės priemonės pagrindas: kaip veikia kremas. (2020 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmetines-priemones-pagrindas-kaip-veikia-kremas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 11:32
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo