Kosmetiniai kremai, jų rūšys, sudėtis ir panaudojimas


Kosmetiniai kremai,jų rūšys, sudėtis ir panaudojimas. Tikslas. Uždaviniai. Pagal paskirtį kremai skirstomi į. Valomieji kremai. Koldkremai. Dieniniai kremai. Maitinamieji kremai. Maitinamųjų kremų sudėtis pagal odos tipą. Drėkinamieji kremai. Apsauginiai kremai. Vitaminizuoti kremai. Regeneruojamieji kremai ir kremai nuo raukšlių. Hormoniniai kremai. Biologiškai aktyvūs kremai. Masažo kremai. Balinimo kremai. Išvados. Naudota literatūra.


Kosmetiniai kremai yra emulsiniai kremai, sudaryti iš dviejų pagrindinių dalių: vandens ir riebalų. Kremai, kuriuose vandens mažiau negu 45 % , yra vandens emulsija riebaluose, o kuriuose daugiau negu 45 % - riebalų emulsija vandenyje. Pirmojo tipo emulsijose vanduo pasiskirstęs riebaluose smulkiais lašeliais. Kad jie nesusilietų ir neišskiltų į paviršių, į kremą dedama specialių medžiagų- emulsiklių.

Valomuosius, dieninius, grimo kremus, apsauginius, koldkremus, maitinamuosius (naktinius), kuriuose yra cholesterolo, lecitino, vitminų, hormonų ir kitų medžiagų, lėtinančių odos senėjimą.

Gaminami ir specialūs sportiniai kremai, lyginantys raukšles (kolageniniai ir drėkinamieji kremai), masažo kremai, kremai pudros ir kt.

Odos valomieji kremai daugiausia vartojami tada, kai negalima veido prausti vandeniu ir muilu.Valomieji kremai sugeria ir pašalina nešvarumus ( prakaitą, riebalus, pudrą, dažus). Vartojami daugiausiai tada, kai oda sausa arba normali.

Sudėtis: augaliniai aliejai, vitaminai, baltymai, augalinių ekstraktų, taip pat mineraliniai riebalai ir riebalus primenančios medžiagos.

Koldkremai nedirgina odos, ją vėsina, yra patvarūs ir lengvai įsigeria į odą. Jei oda sausa, vartojami dienos metu. Bet gali būti vartojami ir kaip naktiniai kremai, nes juose daug riebalų. Sudėtis: migdolų aliejus, vaškas, banginio taukai, vanduo, boraksas ir kvepalai.

Matinis kremas - greitai įsigeria ir palieka nematomą sluoksnį, oda palieka matinė.

  • Kosmetologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 168 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1604 žodžiai)
  • Kolegija
  • V
  • Kosmetiniai kremai, jų rūšys, sudėtis ir panaudojimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kosmetiniai kremai, jų rūšys, sudėtis ir panaudojimas. (2017 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmetiniai-kremai-ju-rusys-sudetis-ir-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:07
×