Kosmines geodezijos testo atsakymai


Geodezijos Špera. Kas yra palydovas ? Ir dirbtinis palydovas ? Kas yra kosminis žemėlapis ? Kas yra geodezinis tinklas ? Kas yra globalinė padėties nustatymo sistema ? Kas yra valstybinis geodezinis pagrindas ? LKS – 94 sandara. Litpos ir leica ? Po kiek palydovų sudaro navstar ir glonas ? Kas sukuria sunkio lauką ? Kokie yra sunkio kitimai. Kas vyksta įvairiausiuose žemės vietose veikiant saulės ir mėnulio traukai. Kokias žinote koordiačių sistemas naudotas Lietuvoje. Kada ir po kiek punktų sudaro , II , III ir 0 klases. Kas sudaro globalinę padėties nustatymo sistemą. Kokiais metodais sprendžiami daugelis geodezijos uždavinių. Žemės gravitacinis laukas. Žemės magnetinis laukas. Kuo sskiriasi gravitacinis ir magnetinis žemės laukai.


Palydovas – tai bet koks gamtinis objektas, tam tikra orbita skriejantis ape kitą (astronominį) objektą. Dirbtinis palydovas – tai objektas įvestas į dangaus kūno orbita žmogaus pastangomis.

LitPOS – 30 stočių ir Vilniaus Gedimino technikos universitete įrengtas regioninis valdymo centras. Atstumas tarp stočių (50 km, vaizdas atnaujinamas kas 60 s. LEICA – veikia nui 2006m, tai GNSS referencinių stočių tinklas, sudaro 16 stočių.

Po kiek palydovų sudaro NAVSTAR ir GLONAS?

NAVSTAR – 24 palydovų, GLONAS – 24 palydovai?

Sukuria ekvipotencialinis elipsoidas. Normalusis sunkio laukas aprašomas normaliuoju sunkio potencialu. Skirtumą tarp realiojo Žemes sunkio lauko ir normaliojo išreiškia perturbuotasis potencialas.

Platumai keiciantis nuo 0° iki 90° normalinis sunkio pagreitis pasikeicia apie 5,2 gal. Tai sudaro 0,53% viso sunkio pagreicio reiksmёs dydžio. Ekvatoriuje iscentrinė jėga lygi 3,4 gal (0,35% nuo у0 ). Taigi gravitacijos jėga ekvipotencialinio elipsoido paviršiuje pasikeicia 1 ,8 gal, arba 0,18% nuo у0 .

Kas vyksta įvairiausiuose žemės vietose veikiant saulės ir mėnulio traukai?

Kokias žinote koordiačių sistemas naudotas Lietuvoje?

1942 m. koordinačių sistema, 1963 m. koordinačių sietma ir LKS – 94.

Kada ir po kiek punktų sudaro I, II, III ir 0 klases?

Nulines klases koordinuoti 4 sio tinklo punktai, 1998 m

Pirmosios klases tinklas jungia 48 punktus. 1992- 1993 m

Antrosios klases tinklas jungia 21 punktas, 1968m

Pagal katalogų duomenis Lietuvos teritorijoje yra 105 treciosios klasės punktai.

  • Geodezija Šperos
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Simas
  • 2 puslapiai (2400 žodžių)
  • Geodezijos šperos
  • Microsoft Word 21 KB
  • Kosmines geodezijos testo atsakymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kosmines geodezijos testo atsakymai. (2015 m. Gruodžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/kosmines-geodezijos-testo-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:28