Kosminės kelionės ir tyrimai


Kosmoso tyrimai ir kelionės. Kosmoso tyrimų pradžia. Pirmieji skrydžiai. Pirmieji žmonės kosmose. Reikšmingiausios kosminių tyrimų programos. „Mariner“ programa. „Voyager“ programa. „Sputnik“ kosminė programa. Apollo. Įgyvendinimas. Pilotuojami serijos skrydžiai. Pilotuojamų Apollo misijų aprašas. Kosminis turizmas.

Pirmasis žmogaus skrydis buvo įvykdytas SSRS. „Vostok 1“ su 27 metų kosmonautu Jurijum Gagarinu pakilo 1961 metų balandžio 12 dieną. J.Gagarinas tapo pirmuoju žmogumi pakilusiu į kosmosą. Vienas skrydis aplink Žemę truko apie 1 valandą 48 minutes. Tai buvo didelis SSRS pasiekimas, jis atvėrė kelią tolimesnėm žmonių kelionėm į kosmosą. JAV tai pavyko pakartoti tik iš antrojo karto. Mėnesis po Gagarino skrydžio į kosmosą pakilo „Mercury“ su Alan Shepard, skrydžio aplink žemę pakartot nepavyko iki John Glenn skrydžio po metų. Kinija savo pirmąjį žmogų į kosmosą paleido 2003 metais spalio15 dieną, tai buvo „Shenzhou 5“ vadovaujamas Yang Liwei.

  • MS PowerPoint 777 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (1724 žodžiai)
  • Arturcikass
  • Kosminės kelionės ir tyrimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kosminės kelionės ir tyrimai. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmines-keliones-ir-tyrimai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:36
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo