Kosminės kelionės referatas


Kosminės kelionės. Skrydžių istorija. Kosminių raketų istorija. Astronautų išsilaipinimas kitoje Mėnulio pusėje. Ateities kelionė į raudonąją planetą.

Kosminės kelionės mane visada žavėjo, tik susipažinti su ja vis nerasdavau laiko, taigi nagrinėdama šią temą radau daug informacijos kuri man buvo nežinoma. Kosminės kelionės dabar dažnam asocijuojasi su kosminiu turizmu, apie kurį vis daugiau šnekama. Tačiau ar iš tiesų visa tai realios svajones? Ar tikrai neįmanoma savo akimis pamatyti kas darosi anapus Žemės orbitos? Juk kažkada žmonės ir apie Mėnulį svajojo ir galvojo, jog jis nepasiekiamas ir vis gi Mėnulio paviršių jau trypė kelių astronautų kojos. Ir štai kosmose jau pabuvojo keli „eiliniai žmogeliai“ – kosmoso turistai, na o pastaruoju metu ypač daug kalbama ir apie kelionę į Marsą. Gal jos metu paaiškės atsakymas į amžių amžiais kylantį klausimą – ar egzistuoja gyvybė kitose planetose?

Taigi šios svajonės realios tuo, jog nuskrieti į Visatos platybes tikrai yra įmanoma, todėl galima pasidomėti šiais pasiekimais ir laimėjimais.

Šio darbo tikslas – atskleisti kosminių kelionių charakteristikas.

Trumpai apžvelgti kosminių skrydžių istoriją.

Pirmoji žemiška gyvybė kosminėje erdvėje buvo benamė kalytė laika, tiesiog sugauta Maskvos gatvėse. Tiesa, jos skrydis nebuvo sėkmingas – tuoj po starto kalytė nugaišo. Tačiau ji vis tiek tapo nepaprastai svarbi mokslo istorijoje. Jos skrydžio metu buvo įrodyta, kad yra įmanoma išlikti gyvam, atlaikyti starto įtampą. Ši žinia man iš tiesų buvo didelė naujiena, mat visą laiką galvojau, kad pirmieji į kosmosą pakilo Strielka ir Bielka. Tačiau Strielka ir Bielka buvo tie laimingi šunyčiai, kurie pirmieji išskridę į kosmosą iš jo sėkmingai sugrįžo atgal į Žemę, kuomet septintąjame dešimtmetyje buvo atrasti grįžtantys erdvėlaiviai. Į kosminę erdvę skrido ne tik šunys, buvo eksperimentuojama su maždaug 60 rūšių įvairiausių gyvų organizmų (pvz.: augalais, pelėmis).

Po sėkmingo Strielkos ir Bielkos skrydžio, o dar vis lenktyniaujant su Amerika, Rusijos kosminė stotis MIR nusprendžia, kad į kosmoso platybes reikia išleisti ir žmogų. Kadangi NASA buvo apsisprendusi, jog Alano Šepardo „šuolis į kosmosą“ bus 1961 m. balandžio 20 dieną, sovietai žūtbūt norėjo būti pirmieji. Tai ir nulėmė apsisprendimą, data buvo numatyta tarp balandžio 11 – 17 dienos, kad tik aplenkti „konkurentus“. Skrendančiojo pavardė paaiškėjo tik skrydžio dieną, kosmodrome, po Valstybinės komisijos posėdžio.

Tad 1961 m. balandžio 12 dieną į kosmosą pakyla vienvietis erdvėlaivis „Vostok 1“ ir pirmasis pasaulio istorijoje į kosmosą išskrieja Jurijus Gagarinas. Jis per 1 val 48 min apskrieja Žemę ir sėkmingai į ją sugrįžta. Dar prieš skrydį TASS paruošė tris pranešimo apie žmogaus kelionę į kosminę erdvę variantus. Pirmasis, žinoma, sėkmės atvejui – šlovinantis ir liaupsinantis pasiekimus. Antrasis – jei nepavyktų pakilti, o erdvėlaivis nukristų į vandenyną ar taigą. Ir trečiasis – buvo paruoštas pranešimas, apie pirmojo kosmonauto nesėkmę ir žūtį. Kaip žinome, prireikė pirmojo varianto.

Kosminių raketų epocha prasidėjo devyniolika metų anksčiau, nei pirmas žmogus pakilo į kosmosą.

  • Microsoft Word 577 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2995 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrej
  • Kosminės kelionės referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Kosminės kelionės referatas. (2015 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmines-keliones-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 16:18
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo