Kosmologija


Fizinė kosmologija. Alberto Einšteino. Bendrąją reliatyvumo teoriją. Didžiojo sprogimo. Metafizinė kosmologija. Modernioji metafizinė kosmologija siekia atsakyti į klausimus. Religinė kosmologija. Sukurta  dievo ar dievų. Kosmologiniai mitai. Didysis sprogimas. Nusakanti  Visatos  atsiradimo momentą. Dauguma Visatos modelių.

1.Fizinė kosmologija- Fizikinė kosmologija yra fizikos ir astrofizikos šaka, nagrinėjanti fizikinę Visatos kilmę, evoliuciją ir prigimtį apskritai. Iš pradžių tai buvo žinoma kaip dangaus mechanika, tirianti dangų. Dar graikų filosofai Aristotelis ir Ptolomėjas siūlė skirtingas kosmologijos teorijas. Plačiausiai buvo priimtas geocentrinė (plokščia žemė yra centre o visos kitos planetos sukasi apie ją) Ptolomėjaus sistemos modelis, kol XVI a. Mikalojus Kopernikas, o netrukus Johanesas Kepleris ir Galilėjas Galilėjus pasiūlė heliocentrinė sistemą (Saulė yra centre ir visos planetos sukasi apie ją).

Moderniosios arba šiuolaikinės kosmologijos pradžia dažniausiai laikomas Alberto Einšteino 1917 m. parašytas Darbas „Kosmologiniai bendrojo reliatyvumo teorijos aptarimai“ , kuriame jis apibendrino bendrąją reliatyvumo teoriją. Nuo to laiko Visata nebelaikyta statine ir nekintančia, o teorija suteikė galimybes tyrinėti itin tolimus objektus.

  • Fizika Rašinys
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (532 žodžiai)
  • Elizabet
  • Kosmologija
    10 - 4 balsai (-ų)
Kosmologija. (2014 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:45
×