Kosmosas ir visata


Planetu issidestymas. Planetu issidestymas 2012. Visata referatas. Visata ir kosmosas. Kosmosas skaidres. Kaip ismatuoti didelio namo auksti nelipant ant jo stogo. Planetu issidestymas nuo saules. Meteoroidai skaidres. Visata skaidres. Kas didesnis kosmosas ar visata.

Visata ir mokslas. Arčiausi visatos objektai – žemė, saulė ir mėnulis. Saulės imperija. Grožis ir pavojai – planetos, asteroidai ir kometos. Saulės imperija. Nuolatinis judėjimas. Saulės imperija. Atsiradimas ir likimas. Kosminės kelionės. Kaip išmatuoti didelio namo aukštį nelipant ant jo stogo? Šviesa, materija ir energija. Žvaigždžių paradas. Žvaigždės gyvenimas ir nuotykiai. Paukščių takas ir kitos galaktikos. Visatos struktūra ir laiko istorija.

- žvaigždės yra per toli, kad galėtų taip greitai ir visos vienu metu - nuolatiniai stebėjimai, sistemingas žinių apie visatą kaupimas, jomis grindžiamų pat.       kam ptolemajui, vėliau kopernikui savo sistemose, aiškinančiose planetų judėjimą, prireikė tiek daug sferų?.

 - sferos buvo reikalingos planetų judėjimui elipsinėmis orbitomis suderinti su sferos – gamtinės tobulos figūros – įvaizdžiu. Naudojant šį modelį buvo galima nuspėti, kur viena ar kita planeta b.  kokiu greičiu juda žemės pavirš- nes žemės pusiaujo ir ekliptikos plokštumos nesutampa. Jos viena kitos atžvilgiu orientuotos 23,5? Kampu.

.  jeigu fotoaparatą, nukreiptą į šiaurinę, paliksime įjungtą visai nakčiai, kokias žvaigždžių judėjimo trajektorijas p.  kiek maždaug kartų žemės traukos jėga pus- nes jis, ir apskrieja žemę, ir apsisuka aplink savo ašį per 27,32 žemės paros. Todėl visuome- meteoroidai – mažų matmenų kieti kūnai, kurių orbitos kerta žemės orbitą ir gali su ja susidurti. Degantis atmosferoje m- pseudoteorija, teigianti, kad saulės, mėnulio ir planetų išsidėstymas zodiako juostoje turi įta- visų saulės sistemos planetų orbitų spindulio kubo ir apsisukimo periodo kvadrato santy-   saulė susidarė iš tarpžvaigždinės medžiagos debesies, dėl visuotinės traukos dėsnio. Debesis retas, jo tankis labai mažas 10-100 atomų/cm³. Atsitiktinai debesyje atsirado didesnis tankis ir jis pradėjo traukti iš aplinkos atomus. Traukiami atomai pradeda suktis, debesies centras taip pat ima suktis ir vis didesnis debesies tūris sukasi, tankis ir temperatūra nuolat auga. Prasideda termobranduolinės reakcijos ir susikūria žvaigždė. Debesies masė sugula į plokštumą, jos išorinės sritys lieka vėsesnės. Toliau evoliucionuojant, atsiranda stambesnių darinių, vadinamų planetoidai- elektringosios dalelės – protonai, elektronai, helio atomo branduoliai – susidarančios degant saulei ir nuolat iš jos lekiančios į- dulkės, susidariusios per įvairių skraidančių objektų susidūrimų ir irimo procesus. Per jas sklindant saulės šviesai, susidaro silpnas nakties dangaus švytėjimas zodiako juostos srityse, esančiose apie saulę, matomas vakaruose saulei nusileidus ir rytuos.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (2954 žodžiai)
  • Laima
  • Kosmosas ir visata
    10 - 1 balsai (-ų)
Kosmosas ir visata. (2011 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kosmosas-ir-visata.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 13:09
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo