Kova su maisto gadintojais ir kenkėjais


Kova su maisto gadintojais ir kenkėjais. RVASVT – graužikų ir vabždžių kontrolės programa. Ar žinote , kad. Viena pelės patelė. Gali atsivesti iki 1000 peliukų. Musių patelės. Padėti iki 2000 kiaušinėlių. Laukiniai balandžiai. Platina salmonelės ir tuberkuliozės bakterijas. Kenkėjus galima suskirstyti į grupes paukščiai. Kodėl kenkėjai pavojingi ir su jais būtina kovoti. Gali apsaugoti žmonių sveikatą. Kenkėjų kontrolės apžvalga. Kenkėjų kontrolė. Kenkėjų kontrolės sąvoka. Saugus produktas. Kenkėjų kontrolė apima. Hn 90. Terminai ir apibrėžimai. Asmeninė apsauginė priemonė individualiosios saugos darbe priemonė. Cheminė medžiaga. Kenkėjų kontrolės įmonė. Kenkėjų naikinimo preparatas. Vabzdžių kontrolė. Labai dažnai valgant vaisius ar saldžius pyragaičius aplink skraido vabzdžiai. Skraidantys vabzdžiai. Problemos sprendimų būdų. Dezinsekcija vabzdžių kontrolė. Dezinsekcijos tikslas. Dezinsekcijos priemonės yra profilaktinės ir naikinamosios. Profilaktinėmis priemonėmis sudaromos nepalankios sąlygos. Dezinsekcijos būdai mechaninė dezinsekcija. Fizinė dezinsekcija. Cheminė dezinsekcija. Biologinė dezinsekcija. Insekticidai veikia vabzdžius jeigu. Kokiais keliais į vabzdžio organizmą patenka. Vabzdžių kontrolę vykdome etapais. Graužikų kontrolė. Naminių graužikų populiacijos „ valdymą “ sudaro dviejų rūšių veikla. Taikymas tokių priemonių. Graužikų naikinimas. Šalinimo , naikinimo. Deratizacija graužikų kontrolė. Deratizacija atliekama etapais Objekto vidaus ir išorės apžiūra. Graužikų rūšies. Graužikų kontrolės priemonių. Graužikų kontrolės priemonės mechaninės. Įsidėmėkite !!! Sąvokos Kaimo turizmo paslauga. Kaimo turizmo sodyba. Kulinarinis paveldas. Maisto tvarkymas –. Pagalbinė medžiaga –. Klausimai žinių įtvirtinimui. Testas žinių pasitikrinimui Kaip vadinami cheminiai preparatai naudojami graužikų naikinimui.

Tikslas: Supažindinti su RVASVT numatyta graužikų ir vabzdžių kontrolės programa, kenkėjų kontrolės pagrindiniais reikalavimais. Susipažinti su HN 90:2006 terminais ir apibrėžimais, vabzdžių ir graužikų kontrolės priemonėmis ir jų vykdymo etapais.

Kurdamas ir tobulindamas savo gyvenamąją aplinką žmogus sudaro geresnes sąlygas kenkėjams gyvuoti ir plėstis jų populiacijai.

Šiuo metu kenkėjai sukelia problemų beveik visoms maisto ir žemės ūkio pramonės šakoms, viešojo maitinimo ir kitoms ūkio sritims. Nuo kenkėjų labiausiai kenčia maisto perdirbimo įmonės.

Kaip ir pagal kokias taisykles kovoti su kenkėjais?

Mokslininkai teigia, kad vabzdžiai, graužikai ir paukščiai Žemėje apsigyveno anksčiau nei žmogus. Išmokęs naudotis darbo įrankiais žmogus ėmė gerinti savo gyvenimo sąlygas. Vabzdžiai ir kenkėjai, lydintys žmogų visais jo vystimosi etapais, lengvai prisitaiko prie jo sukurtų sąlygų, o žmogui tenka dalintis maistu su kartu gyvenančiais kenkėjais.

laukiniai balandžiai, kuriuos taip mielai lesina kai kurių miestų gyventojai, savo išmatomis intensyviai

Tai sąvoka apimanti profilaktikos ir intervencines priemonės, skirtas apsaugoti įmonėje gaminamų produktų ar paslaugų kokybę nuo kenkėjų.

Kenkėjų kontrolė glaudžiai susijusi su žmogaus sveikatos, nuosavybės, maisto išteklių apsauga, maisto pramone ir kita.

Kenkėjų kontrolės sąvoka neatsiejama nuo „saugaus produkto“ sąvokos, kurią geriau supranta vartotojai.

Saugus produktas – tai ne tik savo sandara kokybiškas, bet ir kenkėjams neprieinamas produktas.

Tai reiškia, kad visuose maisto žaliavų gamybos, sandėliavimo ir perdirbimo etapuose turi būti taikoma profesionali apsauga nuo kenkėjų.

Kenkėjų kontrolė apima daugelį techninių, technologinių ir natūralių kovos su kenkėjais priemonių. Tokios priemonės gali būti patalpų izoliacija tinkleliais, kenkėjų viliojimas arba atbaidymas kvapą skleidžiančiomis medžiagomis, fizinis naikinimas (pvz., elektros srove), naikinimas cheminėmis priemonėmis (pvz., nuodais) bei biologiškai (pvz., džiovinimas).

Insekticidas. Cheminė medžiaga žalingiems vabzdžiams naikinti.

Rodenticidas. Cheminė medžiaga graužikams naikinti.

Pavojus, kurį mūsų sveikatai kelia skraidantys vabzdžiai, yra didelis. Pasaulyje daugiau nei pusių mirtinų atvejų dėl nuodingų gyvių įkandimų sukelia vapsų ir bičių įgėlimai. Labai dažnai valgant vaisius ar saldžius pyragaičius aplink skraido vabzdžiai, kuriuos bevalgantysis netyčia gali sukramtyti arba tiesiog nuryti.

  • Kulinarija Namų darbas
  • Microsoft Word 96 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1971 žodžiai)
  • Aida
  • Kova su maisto gadintojais ir kenkėjais
    10 - 7 balsai (-ų)
Kova su maisto gadintojais ir kenkėjais. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kova-su-maisto-gadintojais-ir-kenkejais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:18
×