Kova su skurdu Lietuvoje


Kova su skurdu Lietuvoje ES ir Lietuvos rodikliai kovoje prieš skurdą. Skurdo mažinimo priemonės. Vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimas. Užimtumo didinimas. Švietimo sistemos veiksmingumas.

Skurdo ir socialinės atskirties mažinimas yra vienas pagrindinių tikslų tiek Lietuvoje, tiek visoje Europos Sąjungoje. 2013 metais visoje bendrijoje 24,5 % gyventojų grėsė skurdas ir socialinė atskirtis, t.y. 122,6 milijono žmonių. Tai reiškia, kad šie žmonės atitiko bent vieną iš šių sąlygų: gyventojai patyrė skurdą gavę socialinius pervedimus (ekvivalentinės disponuojamosios pajamos nesiekia skurdo rizikos ribos); patyrė didžiulį materialinį nepriteklių; gyveno šeimose, kurių narių darbo intensyvumas labai mažas, t.y. suaugę šeimos nariai (18-64 metai) dirbo mažiau nei 20 % lyginant su galimu potencialiu darbo laiku, neįtraukiant į šį skaičių studentų. Remiantis EUROSTAT duomenimis galima išskirti kiek žmonių atitiko šias sąlygas ir pateko į skurdo arba socialinės atskirties riziką Lietuvoje ir bendrai visoje Europos Sąjungoje, bei palyginti kaip keitėsi skaičiai: augo ar mažėjo, lyginant 2008 metus su 2013 metais.

Gresia skurdas po socialinių pervedimų (% gyventojų)

Didelis materialinis nepriteklius (% gyventojų)

Mažas darbo intensyvumas (% gyventojų)

Šie augantys skaičiai skatina ES ieškoti būdų spręsti skurdo problemas, teikti šalims narėms, tarp jų ir Lietuvai, rekomendacijas ir strategijas, vykdant nacionalines skurdo mažinimo politikas. Į šias siūlomas priemones yra būtina atsižvelgti, jų vykdymas yra vienas iš politinių įsipareigojimų šiai bendrijai, priimtas dar 2000 metais, šalims pasirašant Lisabonos sutartį.

Stipriausiai ties skurdo problema susikoncentruota 2010 metais paskelbiant šiuos metus Europos kovos su skurdu metais. Lietuvoje, ir kitose šalyse narėse imtas taikyti ES sugalvotas atviro koordinavimo metodas, kurio paskirtis yra socialinės apsaugos ir socialinės aprėpties stiprinimas.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1527 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Kova su skurdu Lietuvoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Kova su skurdu Lietuvoje. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kova-su-skurdu-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 02:30
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo