Kovos su korupcija inovacija


Įvadas. Korupcijos samprata. Korupcijos rūšys. Korupcijos atsiradimo priežastys. Kovos su korupcija programa. Kovos su korupcija inovacija. Išvados. Literatūra.


Seniausi duomenys apie korupciją gyvuoja keli tūkstančiai metų. Jau senovės Atėnuose buvo savaime suprantama, jog su korupcija reikia kovoti, o kad to išvengti, buvo organizuojami visuomenės patikrinimai.

Korupcijos problema gyvuoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio valstybėse. Korupcijos pėdsakus galima rasti valstybinėse institucijose, politikoje, privačiame sektoriuje ir daug kitur. Visa tai daro neigiamą įtaką šalies ekonomikos plėtrai, trukdo laisvai ir sąžiningai konkurencijai, mažina žmonių pasitikėjimą valstybinėmis institucijoms, taip pat ir valdžia. Todėl visuomenė suprasdama, kokia yra daroma žala, su ja kovoja ne vienerius metus. Kovoje yra pasiekiama ir laimėjimų, ir pralaimėjimų.

Lietuvoje ir kitose valstybėse yra įdiegtos teisinės priemonės ir įsteigtos institucijos, kad būtų užkertamas kelias korupcijos plėtimuisi, tačiau Lietuvos žmonės piktinasi, jog pas mus nemažėja kyšių davimo/ėmimo atvejų. Jau tapo įprasta, jog gaudami kažkokias paslaugas, atsidėkodami teikiame „simbolines dovanas“. Daugiau tokių atvejų pasitaiko medicinos srityje. Kad sumažinti kyšininkavimo atvejų, vykdomi įvairūs projektai, žmonės buriasi į savanoriškas bendruomenes, taigi mano darbo problema – korupcija ir inovacija, kuri padeda įnešti daugiau skaidrumo vykdomuosiuose projektuose.

Darbo tikslas – supažindinti su korupcijos samprata, kovos su korupcija priemonėmis.

Viešojo arba privataus sektoriaus korupcija. Ši korupcijos rūšis pasitaiko tarp privataus verslo subjektų. Ji pažeidžia sąžiningos konkurencijos principus.

Korupcijos atsiradimo priežasčių galima rasti daugybę (prastos gyvenimo sąlygos, mažas atlyginimas ir .t.t), tačiau teisinė literatūra išskiria šias:

Taigi, norint pažaboti korupciją, yra sukuriama daug programų, iš kurių tik kelios veikia iki šių dienų. Žmonės tikėdamiesi, greičiau išspręsti bėdas duoda kyšius, nepagalvodami apie pasėkmes.

10. Detaliau papasakokite apie organizacijos/įmonės struktūrą.11. Atsakykite, ar prieš vykdant projektą buvo atlikta kaštų ir naudos analizė.12. Paviešinkite projekto finansavimo ir administravimo sutartį ir jos priedą nr. 2 arba nuorodą į šiuos dokumentus.13. Detaliai papasakokite apie projekto metu vykdytus pirkimus, ar dėl jų vyko teisiniai ginčai.14. Papasakokite, ar darbuotojai, tiesiogiai dirbantys prie projekto įgyvendinimo, yra apmokyti antikorucijos rizikų skaidrumo standartų srityje.15. Papasakokite, ar įgyvendinant projektą buvo bendradarbiaujama su socialiniais ekonominiais partneriais.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1881 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Kovos su korupcija inovacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kovos su korupcija inovacija . (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kovos-su-korupcija-inovacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:19
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo