Kovos su virusais priemonės


Informatikos skaidrės.

Kovos su virusais priemonės. Kas yra virusas? Pirmasis virusas. Kas kuria virusus. Virusų klasifikavimas. Viruso aprašymas. Virusų požymiai. Virusų daroma žala. Kovos su virusais priemonės. Antivirusinių programų palyginimas. Bendrosios apsaugos priemonės. Specializuotos kovos priemonės. Profilaktinės priemonės. Antivirusinės programos. Išvados.


Kompiuterių virusu dažniausiai vadinama programa, galinti kurti savo kopijas (nebūtinai tiksliai atitinkančias originalą) ir įterpti jas į įvairius kompiuterių sistemų, tinklų objektus be vartotojo žinios. Viruso kopijos išsaugo galimybę plisti toliau. Jo tikslas atlikti įvairius kenkėjiškus veiksmus: trinti informaciją, modifikuoti ar naikinti failus ir kt.

Pagrindinę virusų kūrėjų dalį sudaro moksleiviai ir studentai, norintys praktiškai išbandyti savo žinias. Pavojingiausia grupė kūrėjų paleidžia į pasaulį kruopščiai apgalvotus ir uždelsto veikimo principus turinčius virusus, kuriuos kuria gabūs programuotojai.

Virusus klasifikuoti ir atpažinti padeda specialus trumpas jų aprašymas, susidedantis iš trijų elementų: kodo, aprašo ir parašo. Kodą sudaro raidinis priešdėlis, skaitinė šaknis ir nebūtina raidinė priesaga. Aprašas koduoja pagrindines charakteristikas. Kodavimą sudaro simbolių grupė. Grupės pradžioje mažosios raidės ar skaičiai (reiškia reikšmę). Viruso parašas - tai simbolių eilutė, padedanti identifikuoti konkretų virusą.

Nenumatytų pašalinių efektų atsiradimas; failų turinio ar dydžio pasikeitimas; nepaaiškinamas atminties naudojimas arba pasiekiamos atminties dydžio sumažėjimas; greičio sumažėjimas; keistas programos veikimas; failų dingimas; nežinomų bylų atsiradimas;.

Programų užkrėtimas; garso ir vaizdo efektai; sistemos darbo sulėtėjimas; įvairių operacijų trukdymas; nepastebimas duomenų modifikavimas; informacijos diskuose sunaikinimas; failų sistemos sugadinimas;.

Specializuotos kovos su virusais priemonės: techninė antivirusinė įranga; programinė antivirusinė įranga;.

  • Informatika Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Aurika
  • 18 puslapių (610 žodžių)
  • Informatikos skaidrės
  • MS PowerPoint 185 KB
  • Kovos su virusais priemonės
    10 - 8 balsai (-ų)
Kovos su virusais priemonės. (2016 m. Vasario 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/kovos-su-virusais-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 22:05