Krakmolas


Krakmolas. Krakmolas – tai gamtinis polimeras, kurio molekulės sudarytos iš atskirų C6H10O5 grandžių. Nustatyta, kad krakmolo makromolekuklės susideda iš - gliukozės ciklinių molekulių likučių. Paprasčiausia krakmolo makromolekulės grandis vaizduojama taip. Išskleista krakmolo makromolekulės struktūrinė formulė. Tyrimai parodė. Krakmolas sudarytas iš mažiausiai iš 10 sacharidų. Krakmolo polikondensacijos reakcija. Fizikinės savybės. Balti milteliai, Šaltame vandenyje netirpūs, Karštame vandenyje krakmolas išbrinksta ir susidaro kleisteris. Cheminės savybės. Krakmolas hidrolizuojasi. Krakmolas reaguoja su. Krakmolo gavimas. Krakmolas gaunamas iš Bulvių, Kukurūzų, Kviečių, Ryžių. Panaudojimas. Klijų gamyba. Modifikuotas krakmolas. Tai krakmolas, kurio molekulėje pakeistos kelios jungtys. Įdomybės. Lietuvos prekybos tinklai parduoda ekologinius pirkinių maišelius iš biologiškai suyrančios medžiagos. Krakmolas ir vanduo – neniutoninis skystis. KTU universiteto studentai. Klausimai. Kokiai reakcijai vykstant susidaro krakmolas.

Tyrimai parodė, kad krakmolą sudaro du giminingi polisacharidai – amilozė ir amilopektinas – santykiu maždaug 1:2.

Krakmolas sudarytas iš mažiausiai iš 10 sacharidų. Krakmolo polikondensacijos reakcija:.

Krakmolas reaguoja su jodu. Tai yra krakmolo atpažinimo reakcija Ši krakmolo savybė yra taikoma norint nustatyti, ar maisto produktuose yra krakmolo.

Eksperimentais įrodyta, kad žmogaus organizmas nevienodai virškina grūdinių kultūrų ir bulvių krakmolą. Grūdinių kultūrų krakmolas virškinamas 8-12 kartų ilgiau nei bulvių krakmolas.

Klijų gamyba, Popieriaus gamyba, Tekstilėje, Maisto pramonėje Įvairų padažų ir kisieliaus sutirštinimui Kaip maisto priedas gaminant konditerijos ir kulinarijos gaminius, dešras.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 735 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (269 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rūta
  • Krakmolas
    10 - 4 balsai (-ų)
Krakmolas. (2014 m. Rugsėjo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/krakmolas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 23:58
×