Krakmolo grūdelių dažymas ir mikroskopavimas


Mikroskopavimas dažymas. Medzio dirbiniu dazymas. Krakmolo grudeliu ir mikroskopavimas.

Biologijos laboratorinis darbas. „Krakmolo grūdelių dažymas ir mikroskopavimas“. Eksperimento tikslas. Hipotezė. Priemonės ir medžiagos. Darbo eiga. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvada. Klausimai ir atsakymai.


Pramonėje naudojami klijų, popieriaus, tekstilės gamyboje. Taip pat krakmolas naudojamas jodui tirpaluose aptikti – amilozei reaguojant su jodu susidarę junginiai atspindi mėlyną šviesos spektro dalį. Celiuliozė yra naudojama gaminti popieriui, skaidriam celofanui maisto produktams pakuoti. Celiulioidas naudojamas fotojuostoms gaminti. Celiuliozinės plėvelės naudojamos dializės membranoms ir lipnioms juostoms gaminti bei saldumynams pakuoti. Medvilniniai audiniai, popieriniai rankšluosčiai irgi yra gaminami iš celiuliozės, o stiprūs, tamprūs medvilnės pluošto siūlai naudojami padangoms gaminti. Taip pat iš celiuliozės gaminamas sintetinis pluoštas – viskozė, naudojama tekstilės pramonėje.

Krakmolo grūdelių dažymas ir mikroskopavimas. (2013 m. Spalio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/krakmolo-grudeliu-dazymas-ir-mikroskopavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:35