Kramtomoji guma


Tai trumpas mūsų labai mėgiamos gumos aprašymas. Indijos gyventojai mano, kad kramtydami gumą tampame panašūs į šventąsias karves – atliekame dievui naudingą veiksmą. Medikų nuomone, gumos kramtymas silpnina veido raumenis (tai yra blogai), tačiau valo dantis ir atpratina nuo žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo.

Indijos gyventojai mano, kad kramtydami gumą tampame panašūs į šventąsias karves – atliekame dievui naudingą veiksmą.

Medikų nuomone, gumos kramtymas silpnina veido raumenis (tai yra blogai), tačiau valo dantis ir atpratina nuo žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo.

Na, o gumos mėgėjai neteigia nieko. Jie tik kramto. Ir dar kaip kramto! Pasak statistinių duomenų, kasmet passovietų gyvavimo metais kramtomoji guma buvo blogis. Tiesa, bandyta ją gaminti ir Lietuvoje, ir armėnijoje, ir estijoje, tačiau vis vien tai buvo bjaurastis. Skonį ji išsaugodavo kokias dešimt sekundžių, o vėliau pavirsdavo jokiems dantims nepasiduodančiu klampiu vulkanizuotos gumos gniužulu. Tų laikų statybininkai kartais ją panaudodavo vietoj špakliuotės ir jau atplėšti jos nebūtų įstengusi jokia statybos inspekcija.

Beje, aprašytoji guma mažai skyrėsi nuo tų priemonių, kurias naudodavo mūsų proseneliai, Įvairias medžių dervas.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (359 žodžiai)
  • Neringa
  • Kramtomoji guma
    10 - 2 balsai (-ų)
Kramtomoji guma. (2011 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kramtomoji-guma.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 07:12
×