Krano samprata konspektas


KRANO SAMPRATA Darbas su kranais organizuojamas pagal “ Kėlimo kranų naudojimo taisykles ”. Krano kablio pakėlimo aukštis. Optimalus strėlės siekis. Krovinių kabinimo ir sandėliavimo schemos. Didžiausias rietuvių aukštis turi būti atitinkamai ne daugiau kaip. Technologinės schemos samprata technologinė schema. Teorinės krano darbo trukmės nustatymas. Savaeigių kranų parinkimas pagal tech. charakteristikas. Krano parinkimas , kai stėlė yra su gembele. Bokštinių kranų rinkimas pagal tech. ch kas. Krano technologinių parametrų skaičiavimas. Krano parinkimas , kai kartu atliekami požeminiai ir antžeminiai statinio konstrukcijų montavimo darbai. Krano strėlės siekis. Reikalinga krano keliamoji galia. Krano parinkimas , kai atliekami tik antžemines dalies montavimo darbai. Krano kelio įrengimas. Savaeigių kranų patikrinimas lietimui. L optimalaus nustatymas analitiniu būdu optimalus strėlės siekis. Optimalų strėlės siekį. Statybinių krovinių klasifikavimas. Automobilinis transportas ir keliai. Profiliuotas grunto kelias. Keliai su skaldos arba žvyro danga. Keliai su gelžbetoninių plokščių danga. Specialios paskirties autotransporto priemonės. Nepertraukiamo transporto organizavimas. Transporto priemonės ciklo periodu. Pakrovimo – iškrovimo darbai bei krovinių sandėliavimas pakrovimo – iškrovimo darbai. Pakrovimo - iškrovimo darbų sauga. „ Įvažiavimas “, „ Išvažiavimas “, „ Apsisukimas “. Neleidžiama kabinti nestabilių krovinių. Kraunant krovinius į automobilius ekskavatoriais arba kranais , vairuotojui draudžiama būti kabinoje , jeigu ji neapsaugota stogeliu.


Kranai gali būti bokštiniai ir savaeigiai, jie naudojami medžiagoms tiekti ir statinio konstrukcijoms montuoti. Kranas parenkamas atsižvelgiant į montavimo metodiką ir technologiją.

Konstrukcijos keliamos ir montuojamos šiais savaeigiais kranais: automobiliniais, vikšriniais, ratiniais (su pniaumatine važiuokle), kranais su spec. važiuokle.

Automobiliniais kranais dažniausiai pakraunamos, iškraunamos ir montuojamos sąlygiškai lengvos konstrukcijos.

Vikšriniai kranai gana manevringi, jiems nereikalingi specialūs keliai, naujoje darbo vietoje jiems nereikia statyti autrigerių.

Nedidelius krovinius ratiniais kranais galima kilnoti be papildomų atramų (autrigerių), dėl to paspartėja montavimas.

Savaeigiai kranai būna su bokštu, juos parenkant nereikia tikrinti, ar strėlė neliečia konstrukcijų. Savaeigiai kranai būna komplektuojami kartu su krano siekio galimybes padidinančia gembele.

Autrigeriai - savaeigio krano atlenkiamos atramos, skirtos krano stabilumui užtikrinti.

Gembelė (snapas) - krano strėlės papildoma sekcija, padidinanti strėlės siekį.

Krano kablio pakėlimo aukštis - aukštis, į kurį reikia pakelti kablį, norint sumontuoti konstrukciją.

Optimalus strėlės siekis - tai krano su mažiausiu strėlės ilgiu, tinkančiu montuoti pasirinktai konstrukcijai, strėlės siekis.

Stropas - kabinimo įranga įvairių formų, matmenų ir masės konstrukcijoms kelti.

Konstrukcijos, vežamos iš gamyklų, esančių toli nuo montavimo vietos, dažniausiai laikomos centriniame sandėlyje arba statybvietėje.

Elementų laikymo vietoje turi būti lygus pagrindas ir nuvesti paviršiniai vandenys. Atvežti gaminiai kraunami taip, kad nesideformuotų, būtų galima juos stropuoti montuojant ir gerai matytųsi elementų markės. Konstrukcijos kraunamos ant medinių padėklų projektinėje padėtyje (išskyrus kolonas, stulpus ir kt.). kraunant gaminius į rietuves, tarp eilių vienoje vertikalėje dedami mediniai tarpikliai. Į rietuves kraunami pamatų blokai, kolonos be gembių, pokraninės sijos, perdangų ir denginių plokštės, laiptatakiai. Didžiausias rietuvių aukštis turi būti atitinkamai ne daugiau kaip: pamatų blokų – 2,25 m, perdangų ir denginių plokščių – 2,5 m, laiptatakių – 1,2 m. kolonų be gembių eilių rietuvėje turi būti ne daugiau kaip keturios. Kolonos su gembėmis kraunamos viena eile. Denginio sijos, santvaros ir stambios sienų plokštės laikomos projektinėje padėtyje kasetėse. Tarp surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų rietuvių grupių reikia palikti ne siauresnius kaip 1m praėjimus: išilgine kryptimi kas dvi rietuves, skersine kryptimi kas 2,5m. Tarpai tarp gretimų rietuvių daromi ne mažesni kaip 0,2 m.

Statybvietėje konstrukcijos išdėstomos pagal jų montavimo tvarką. Sunkesni lementai sukraunami krano veikimo zonoje arčiau, lengvesni – toliau.

Stropuojant apkabinamuoju metodu, ant surenkamųjų lementų apvyniojami lynai arba juostos ir užkabinami už krano kablio:

Taikant užkabinamąjį stropavimo metodą, keliamuosiuose elementuose iš anksto padaromos specialios kilpos, ąsos, kabliai arba kiaurymės specialiems stropams užkabinti viename arba keliuose taškuose:

Apspaudžiamuoju metodu surenkamieji elementai keliami, naudojant tarp keliamojo ir stropavimo priemonės paviršiaus atsirandančias trinties jėgas. Stropuojant prispaudžiamuoju metodu, elementai keliami vakuuminiais prietaisais arba elektromagnetais.

Konstrukcijoms kabinti naudojami žiediniai, universalūs ir pusiau automatiniai stropai. Kiekvienos stropo atšakos kablys, žiedas ar ąsa parenkami, atsižvelgiant į didžiausią tos stropo šakos kėlimo galią, o centrinė ąsa arba žiedas – į didžiausią viso stropo kėlimo galią.

Konstrukcijas reikia stropuoti ir atkabinti su minimaliomis darbo sąnaudomis, naudojant mažiausiai laiko. Stropavimo priemonės turi būti patogios, nesunku dirbti. Jos neturi kliudyti konstrukcijų pastatymo operacijoms. Reikia laikytis visų darbo apsaugos reikalavimų.

  • Microsoft Word 121 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3219 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Krano samprata konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Krano samprata konspektas . (2017 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/krano-samprata-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 15:48
×