Krantosauginiai statiniai


Pasyvios krantosaugos statiniai. Krantosaugos statiniai.

Kas yra krantosauga? Krantosauginių statinių sąvoka. Krantosauginiai statiniai būna. Krantosauginiai statiniai pagal jų padėtį plane skirstomi į. Pasyvios krantosaugos statiniai būna šių tipų. Aktyvios krantosaugos statiniai skirstomi į: bangolaužius ir būnes. Pagrindiniai būnių tipai. Krantų tvirtinimas. Krantų tvirtinimas surenkamomis arba monolitinio gelžbetonio plokštėmis.

Tai jūrų hidrotechnikos statiniai, skirti apsaugoti krantus nuo sugriovimo dėl bangų, srovių ar ledo žalingo poveikio arba suformuoti pliažus akumuliuojant nešmenis. Krantosaugos hidrotechniniai statiniai naudojami nukreipti, apriboti, sustabdyti arba kitaip valdyti gamtos vandens srautus. Jie gali būti pagaminti iš medžiagų, nuo didelio akmens ir betono ar neaiškių dalykų, tokių kaip mediniai rąstai ar medžių kamienai.

Pasyvios krantosaugos statiniai apsaugo kranto šlaitą nuo bangų, srovių ir ledo poveikio. Šio tipo statiniai dažniausiai naudojami uostuose. Aktyvios krantosaugos statiniai gesina bangos energiją kranto prieigose. Šie krantosauginiai statiniai kaip ir kombinuotieji yra naudojami atviros jūros krantų apsaugai, kur yra intensyvus bangavimas. Kombinuoti krantosauginiai statiniai aktyvios ir pasyvios krantosaugos statinių mišinys.

Skersinius (būnės) išilginius (bangolaužiai,visos pasyvios krantosaugos statiniai).

Krantų tvirtinimo sienos - taikomos esant stačiam kranto šlaitui ir tankiems pagrindo gruntams. Neretai sienos sugriaunamos paplovus pagrindo gruntus, išplovus gruntą už sienos per siūles, bangų atneštiems akmenims pramušus sieną. Dažnai šias sienas įrengti tenka ant netinkamų gruntų, tad pagrindas apsaugomas įkalant įlaidas, įrengiant risbermą ar specialų padą. Smėlio gruntuose gali būti įrengiami mediniai ir metaliniai inkaruoti ir neinkaruoti bolverkai.

Pusiau šlaitinio tipo statiniai – tai statiniai kurių povandeninė dalis yra vertikali, o viršvandeninė dalis – šlaitinė arba atvirkščiai. laiptuoto profilio statiniai – kurių šlaitas laiptuoto profilio, padedantis sumažinti bangų užsiritimo aukštį bei tvirtinamos dalies plotį.

  • MS PowerPoint 12094 KB
  • 2016 m.
  • 32 puslapiai (1002 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rainis
  • Krantosauginiai statiniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Krantosauginiai statiniai. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/krantosauginiai-statiniai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 22:56
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo