Kraštotvarka kursinis darbas


Prienų miesto gyentojų užimtumo centro tvarkymo planas.

Kraštotvarka, pagal LR Teritorijų planavimo įstatymą, apibrėžiama kaip priemonių visuma:

Visapusiškai vykdyti kraštotvarkos uždavinius yra labai svarbu. Tai lemia geresnias ekonomines, socialines, gamtines sąlygas.

Prieš daugelį metų Prienų miesto užimtumo centras buvo apleistas ir netvarkomas. Šiuo metu ten stovi tik apgriuvęs pastatas ir šlama daugybė medžių. Taigi, gyvėntojai jau seniai neturi vietos, skirtos susiburti viesiems drauge, pasidžiaugti įvairiais renginiais, koncertais.

Darbo objektas- Prienų miesto gyventojų užimtumo centras. Sklypo plotas 56,6 a.

Projekto tikslas- pagerinti miesto bendruomenės gyvenimo sąlygas sutvarkant buvusį užimtumo centrą.

Parengti projektą Prienų miesto gyventojų užimtumo centro sutvarkymui;

Klimatas žemyninis, vidutinė metinė temperatūra yra +6,5 °C. Šalčiausias sausio mėnuo, kai vidutinė temperatūra būna apie -5 °C, o šilčiausias - liepos mėnuo, kai vidutinė temperatūra siekia apie 17,3 °C. Per metus iškrenta apie 630 milimetrų kritulių. Vyrauja pietvakarių krypties silpni vėjai. Stipriausi vėjai būna lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais. Pasitaiko karštų vasaros dienų, kai temperatūra viršija +30 °C. Retai žiemomis, nakties temperatūra nukrenta iki -30 °C. 

Funkcinio zonavimo pagrindas – efektyvesnis visų specifinių esamos teritorijos savybių panaudojimas. Ypatingai svarbu racionaliai ir ekonomiškai išdėstyti teritorijos funkcines zonas. Atliekant funkcinį projektuojamos teritorijos zonavimą, reikia vadovautis architektūriniais, architektūriniais – statybiniais, architektūriniais – kraštovaizdžio, socialiniais ir techniniais ekonominiais principais. Funkcinis zonavimas palengvina projektavimo darbus.

Šio darbo pasirinktoje teritorijoje yra išskirtos šios funkcinės zonos:

Užimtumo centro funkcinė zona- zona, į kurią įeina Prienų miesto užimtumo centro pagrindinis pastatas, paradinė vieta, automobilių stovėjimo aikštelė ir kita augalija esanti aplinkui. Užimtumo centro pastatas yra pagrindinė vieta, kuriame rinksis miesto gyventojai. Jo visas plotas yra 55 kv.m. Pastatas pakankamai didelis, todėl jame galima bus rengti ir didesnes šventes ar susirinkimus. Šalia pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė. Apskaičiavus gyventojų skaičių miestelyje atitinkamai įrengta 10 stovėjimo vietų automobiliams. Automobilių stovėjimo aikštėlė įrengta 5 metrai nuo pastato, taikantis visų Lietuvos Respublikos įstatymų. Aplink aištelę pasodinta medžių. Jie tarsi apsauginė zona, kuri apsaugos kieme esančius žmones nuo triukšmo, sklindančio nuo kelio ar automobilių stovėjimo aikštelės. Užimtumo centro kairėje pusėje įrengta maža reprezentacinė zona. Tai gėlių darželis, kuris augalų bei spalvų gausa galės džiuginti ką tik į kiemą įžengusius ar įvažiavusius žmones. Darželyje augalai susodinti nesilaikant geometrijos.

Pasyvaus poilsio funkcinė zona- ji įrengta netoli užimtumo centro pastato. Nuo viso judėjimo ši zona atitverta be galo gražiu vaizdu. Vienoje pusėje matosi želdyno kompozicinis centras- baseinas su reto grožio augalais, kitoje pusėje matos taip pat labai gražus darželis ir didesni medžiai, kurie atskiria šią zoną nuo triukšmo, sklindančio iš gatvės. Pasyvaus poilsio zoną nuo aktyvaus poilsio zonos skiria sodelis. Sodelyje yra pasodinti vaismedžiai, kurie ne tik teikia savo gėrybes, bet ir puošia aplinką.

Šioje zonoje yra pastatytas stalas su suolais, netoliese pastatytos ir supynės. Taigi, žmonių būnančių šioje zonoje nevargins nei aktyvaus poilsio mėgėjai, nei vaikų triukšmas (vaikų žaidimo zona kitoje sklypo pusėje), nei tie, kurie norės labiau patriukšmauti (jiems skirta pavėsinės funkcinė zona).

Aktyvaus poilsio funkcinė zona- tai vieta, skirta krepšionio žaidėjams (vienas iš populiariausių laiko praleidimo būdų sportuojant) bei vaikų žaidimo aikštelė.

Vaikų žadimų aikštelė yra visų zonų matomoje vietoje, taigi tėvai galės ramiai stebėti savo vaikų veiklą.

Krepšinio aikštelė yra sklypo kampinėje dalyje. Iš šiaurės ir rytų pusių apsodinta dekoratyvinėmis tujomis. Taigi, kamuolys žaidžiant nenuriedės į kito sklypo ribas. Šalia krepšinio aikštelės pastatyti ir šviestuvai, kurie iš aukštai puikiai apšvies visą krepšinio aikštelės teritoriją. Kitoje aikštelės pusėje pastatyti paprasti mediniai suoleliai, ant kūrių galės prisėsti tiek, žaidėjai, tiek krepšinio žiūrovai.

Pavėsinės funkcinė zona- į ją įeina pakankamai didelė pavėsinė, skirta lauko renginiams ar iškyloms ir šalia esanti pakankamai didelė tuščia erdvė, apsodinta tik veja. Tuščia erdvė palikta tam, kad būtų galima tiesiog pasitiesti pledą ir daryti pikniką po atvirumi dangumi. Taip pat ten bus galima pastatyti lauko kepsninę ar grilių. Ši zona yra tarpinė tarp aktyvaus ir pasyvaus poilsio, nes čia bus galima ir ramiai pasėdėti, ir paiškylauti.

  • Microsoft Word 2172 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (3988 žodžiai)
  • Universitetas
  • Taira
  • Kraštotvarka kursinis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Kraštotvarka kursinis darbas. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/krastotvarka-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 22:19
×