Kraštotvarka mokyklos sutvarkymo projektas


Darbo objektas –. Projekto tikslas –. Darbo uždaviniai. Objekto bendroji charakteristika. Gamtinių sąlygų apibūdinimas. Klimatinių sąlygų apibūdinimas. Dirvožemio charakteristika. Hidrologinių sąlygų analizė. Teritorijos projektavimas ir tvarkymas teritorijos apibūdinimas. Teritorijos funkcinis zonavimas. Kelių ir takų tinklo projektavimas. Želdinių parinkimas. Mažosios architektūros elementų parinkimas. PRIEDAI Poilsio zonos vizualizacija Pažintinė zona Sporto zona Sueigų zona Kita.

Siekiant užtikrinti kuo geresne gyvenimo kokybę imamasi tokiu darbų kaip kraštovaizdžio tvarkymas, planavimas, formavimas ir t.t. Kraštovaizdžio tvarkymui pasirinkau mokyklos teritorija. Manau kad mokykla ir jos aplinka turėtų turėti įpatingai gražų ir sutvarkyta kraštovaizdį, Tokį kuriame kiekvienas vaikas jaustųsi puikiai, kad kiekvienas norėtu būti tokioje aplinkoje, į kuria norėtų sugrįžti dar ne karta. Mokyklos teritorija planuojama visiškai pakeisti.

Esamoje mokyklos teritorijoje aplinka yra gana skurdi, gausu aukštaūgių medžių, yra keletas takų kurių būklė labai prasta, mokykla yra šalia gatvės nuo kurios ją skiria skurdi gyvatvorė. Už mokyklos yra nedidelis stadionas kurio būklė taip pat reikalauja atnaujinimo.

Mokyklos teritorijoje planuojama sutvarkyti estetini vaizdą, įvesti želdyną. T.y. ne mažesnį kaip 0,05 hektaro želdinių žemės sklypą. Želdiniai – žmogaus pasėti ar pasodinti medžiai, krūmai, krūmokšniai, puskrūmiai, lianos ir žoliniai augalai. Taip numatoma atnaujinti taku sistema ir būklę. Planuojama aptverti mokyklos teritoriją, dėl vaikų saugumo. Taip pat įvesti tokias zonas, kur vaikai galėtų sportuoti, žaisti, ilsėtis ir mokytis.

Darbo objektas – Marijampolės miesto, Mokolų kaimo pagrindinės mokyklos teritorija.

Projekto tikslas – atlikti Mokolų kaimo mokyklos teritorijos tvarkymo ir želdinimo projektą.

Darbo uždaviniai:

Mokolų kaimas yra arčiausiai esantis ir didžiausias kaimelis šalia Marijampolės miesto. Pertvarkoma mokykla yra greta Mokolų kaimo, o iš kitos šios mokyklos pusės prasideda gyvenamųjų namų mikrorajonas. Galima teigti kad Mokolų mokykla yra ant Mokolų kaimo ir Marijampolės miesto bendros ribos. Mokykla apsupta ramybės, tai lemia jos geografinė padėtis, didelis miesto šurmulys ir triukšmas pasiekiamas tik už dviejų kilometrų. Taip pat ši ši mokyklos vieta labai patogi moksleiviams ir jų tėveliams, nes aplink ją driekiasi gyvenamieji rajonai.

Gamtinė aplinka teritorijoje yra gana turtinga. Už 500 m. rytų kryptimi teka Šešupės upė, šalia jos yra didžiausias Marijampolės parkas. Šiaurinėje pusėje nuo mokyklos yra gyvenamieji daugiaaukščiai namai, kurie dažnai tampa apsauga nuo vyraujančiu šiaurinių vėjų. Už mokyklos vakarų pusėja prasideda šiek tiek atviros pievos, tačiau ten taip pat yra ir gyvenamųjų namų.

Pačioje mokyklos teritorijoje, esamoje būklėje labiausiai vyrauja toki želdiniai kaip medžiai ir krūmai, taip pat didžioji teritorijos dalis apželdinta veja.

Mokyklos teritorijos reljefas yra lygus, tačiau apžvelgiant plačiau galima teigti kad Mokolai yra gana didelėje aukštumoje.

Marijampolė kaip ir visa Lietuva yra vėsiojo vidutinio klimato zonoje su vidutinio šiltumo vasaromis bei vidutinio šaltumo žiemomis. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra apie 17 °C, žiemą – apie -5 °C . Čia buvo labai karštų vasarų, kai oras sušildavo iki 35 °C, ir labai šaltų žiemų, kai oras atšaldavo iki -25 °C, o naktimis – iki -30 °C. Pagal klimato atšiaurumo zoną Lietuva priskiriama 5-6 klimato zonoms.

  • Microsoft Word 1084 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2715 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Kraštotvarka mokyklos sutvarkymo projektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Kraštotvarka mokyklos sutvarkymo projektas. (2015 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/krastotvarka-mokyklos-sutvarkymo-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 20:31
×