Kraštotvarka


Aplinkos referatas. Įvadas. Kraštotvarkos mokslas. Geoekologiniai krašotvarkos pagrindai. Geosistemų samprata. Geokologinio planavimo principai. Kraštotvarkos paradigma. Kraštotvarkos mokslo organizacinė struktūra. Kraštotvarkos objektas ir kryptys. Kraštotvarkos ryšys su kitomis kryptimis ir šakomis. Aplinkosaugos interesai kraštotvarkoje. Paveldosaugos interesai apinkosaugoje ir kraštotvarkoje. Kultūros paveldo apsaugos tikslai ir uždaviniai. Vietose saugotinų kraštovaizdžio vertybių sistema. Interguotos paveldosaugos samprata ir uždavinai kraštotvarkoje. Išvados. Literatūra.


Kraštotvarkos terminą sukūrė ir pirmasis pavartojo 1970 m. miškininkas A.Končius. Autorius kraštotvarką apibrėžė kaip projektavimo ir planavimo veiklą, susijusią su tam tikrų visuomenės ir gyvenamosios aplinkos santykių normų bei tvarkos nustatymu. Vėliau daug tyrėjų (A. Basalykas, V. Stauskas, J. Bučas, P.Kavaliauskas ir kt.) savo darbuose nagrinėjo ir tobulino kraštotvarkos sampratą. Kraštotvarka suvokiama kaip įvairaus dydžio teritorijų apgyvendinimo, naudojimo ir apsaugos projektinių modelių pagrindimas (siaurąja prasme), arba kaip žmogaus veiklos teritorinis organizavimas ir aplinkos tvarkymas norint sukurti optimalias antropoekoesistemas bei kultūrinį kraštovaizdį (plačiąja prasme).

Darbo tikslas – išanalizuoti kraštotvarkos mokslo sampratą bei nustatyti jai priklausančius terminus.

Uždaviniai:

1.Apibūdinti kas yra kraštotvarkos mokslas.

2.Išanalizuoti kraštotvarkos paradigmas.

3.Aptarti kraštotvarkos objektus ir kryptis.

4.Aptarti kraštotvarkos ryšį su kitomis su kitomis kryptimis ir šakomis.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros turinio analizė, sisteminimas ir apibendrinimas.

  • Aplinka Referatai
  • 2013 m.
  • Justina
  • 21 puslapis (3577 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aplinkos referatai
  • Microsoft Word 1292 KB
  • Kraštotvarka
    10 - 3 balsai (-ų)
Kraštotvarka. (2013 m. Gruodžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/krastotvarka.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:57