Kraujas ir audiniai konspektas


Kraujas ir audiniai konspektas.

Kraujo plazmą sudaro- vanduo 92%, baltymai 7%( albuminai, globulinai, fibrinogenas), kitos medž.( druskos, gliukozė, lipidai,šlapalas).

Nuo jų priklauso koloidinis(onkotinis) slėgis- baltymų-albuminų t.y. H2O pasiskirstymo tarp plazmos ir audinių skysčio. Mažėjant baltymų H2O skverbiasi į audinius-vystosi patinimas.Albuminai jungiasi su hormonais, vaistais ir kitomis medžiagomis.

2.Globulinai 38%-kai kurie antikūniai, perneša lipidus ir riebaluose tirpstančius vitam., dalyvauja krešėjime(protrombinas). Antikūniai gaminasi prieš svetimkūnius(antigenus).

Kraujo plazmos neorganinės medž.- nulemia kraujo plazmos osmosinį slėgį, nuo jo priklauso vandens pasiskirstymas tarp kraujo ir audinių.

Kas skatina krešėjimą. Trombocitų f-ja- dalyvauti kraujo krešėjime(granulėse yra seratonino ir kraujo krešėjimo procesą pradedančiųjų medž.) ir hemostazė. Pažeistos kraujagyslės vietoje išskiria seratoniną,kuris susiaurina kraujagyslę, sumažina sienos praliadumą ir sulėtina kraujo tėkmę.

Protrombinas- tampa veikliu trombinu, tada trombinas veikia baltymą fibrinogeną ir virsta fibrino siūlais, formuojamas krešulys.Vitaminas K saktina krešėjimą.

Hemostazė- susidaro kamštis, prilimpa prie sužalotų kraujagyslių sienelių ir vienas po kito sudarydami kamštį, kuris trukdo kraujui ištekėti.

Trombocitų gyvevimo laikas-7-10 dienų, jų liekanas sunaikina makrofagai.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1070 žodžiai)
  • Raminta
  • Kraujas ir audiniai konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kraujas ir audiniai konspektas. (2015 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujas-ir-audiniai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:49
×