Kraujas: reikšmė, sudėtis, trombocitai, eritrocitai, leukocitai


Biologijos projektas. Kraujo reikšmė, sudėtis ir krešėjimas. Leukocitai, imunitetas. Trombocitai. Kraujo krešėjimas. Eritrocitai, kraujo perpylimas. Leukocitai. Imunitetas. Užduotys.


Kraujas vienas svarbiausiu organizmo audinių. Nei viena ląstelė negalėtų vykdyti savo gyvybinių funkcijų, jeigu negautų maisto medžiagų ir deguonies, kuriais jas aprūpina kraujas. Kraujas – viena iš skystų organizmo terpių.

Kraujas atlieka keturias pagrindines funkcijas. Tekėdamas uždara kraujotakos sistema, kraujas atlieka transportinę funkciją. Kraujas atneša į ląsteles deguonį ir maisto medžiagas. O iš jų, į šalinimo organus, perneša gyvybinės veiklos produktus. Kita kraujo funkcija – padeda reguliuoti kūno tempertūrą. Kai iš vidasu organų į odoje esančias kraujagysles priplūsta kraujo, oda parausta ir pakyla jos temperatūra, taip į aplinką atiduodama daugiau šilumos. Atvirkštinis procesas – susiaurėjus odos kraujagyslėms, šiluma yra sulaikoma ir jos atiduodama mažiau. Taip pat kraujas taip pat alieka apsauginę funkciją. Jei į kraują patenka mikroorganizmai arba svetinkūniai, jie yra nukenksminami ir sunaikinami. Ketvirta kraujo funkcija – padeda humorališkai reguliuoti organizmo veiklą. Kraujas po organizmą išnešioja hormonus, kuriuos gamina dalis organizmo liaukų.

  • Biologija Projektai
  • 2014 m.
  • Jone
  • 4 puslapiai (1941 žodis)
  • Biologijos projektai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Kraujas: reikšmė, sudėtis, trombocitai, eritrocitai, leukocitai
    10 - 4 balsai (-ų)
Kraujas: reikšmė, sudėtis, trombocitai, eritrocitai, leukocitai. (2014 m. Lapkričio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/kraujas-reiksme-sudetis-trombocitai-eritrocitai-leukocitai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:44