Kraujavimas ir jo stabdymas (2)


„ kraujavimas ir jo stabdymas “. Tikslas ir uždaviniai. Kodėl kraujavimas pavojingas. Kraujavimas gali būti vidinis ir išorinis vidinis kraujavimas. Taip pat reikia prisiminti , kad. Pirmoji medicininė pagalba , įtariant vidinį kraujavimą. Pirmoji pagalba esant išoriniam kraujavimui galūnės pakėlimas. Kraujavimas iš virškinamojo trakto. Pirmoji pagalba išsiliejus kraujui į smegenis insultas. Galvos ir kaklo tvarstymas. Kraujuojant iš kaklo arterijos , dedamas tvarstis per priešingą sulenktą virš galvos ranka.


Panaudojant timpą – naudojamas stipriam kraujavimui stabdyti,kai spaudžiamuoju tvarsčiu kraujavimo sustabdyti nepavyksta.

Pastaba: Timpos negalima dėti ant sąnario, reikia veržti aukščiau jo. Ją galima naudoti tik tokiu atveju, jei visi taikyti būdai kraujavimo nesustabdo. Suveržtos galūnės negalima uždengti (timpa turi būti gerai matoma). Negalima naudoti vielos, batų raišteliu ir pan.

Staigus kraujavimas iš nosies ją pučiant, savaiminis kraujo lašėjimas, ar net tekėjimas srovele.

Kraujavimas būna tik iš vienos pusės plyšus arterijai. Iš daugelio vietų kraujuoja tik sergant kraujo ligomis.

ligonį pasodinti, atlaisvinti apykaklę, kad kraujas laisvai nutekėtų iš galvos žemyn;

suspausti nosies sparnelius ( sparneliai prispaudžia kraujuojantį kraujagyslių rezginį) ir palenkti galvą žemyn;

jeigu nepadeda, paimti marlės, binto, švarią nosinę, susukti grįžtelę, kad lįstų į vieną nosies landą, įkišti ją ir, suspaudus nosies sparnelius, palenkti ligonio galvą žemyn;

jei turite sanorino, halazolino, efedrino, adrenalino lašų, suvilgykite jais vatos gabaliuką, įkiškite į nosies landą ir, suspaudę pirštais nosį, galvą palenkite žemyn.

Jei yra hipertoninė krizė, kraujavimas esti labai intensyvus, nes trūksta kraujagyslė tolimesnėse nosies ertmės vietose. Kraujavimas sumažina kraujospūdį. Reikia gerti kraujospūdį mažinančių vaistų.

Kraujuojant iš plaučių, atkosimas skaisčiai raudonas ir putojantis (ar su tamsiais krešuliais) kraujas.

prie krūtinės dėti šaltą pūslę su ledo gabaliukais ar šaltu vandeniu, galima duoti išgerti pasūdyto vandens, šalto vandens ar ledo gabaliukų;

prie kojų, priešingai, reikia dėti šiltą pūslę, kad daugiau priplūstų kraujo ir sumažėtų kraujospūdis plaučiuose.

Kraujavimas gali prasidėti sergant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, navikais, kepenų ciroze su išsiplėtusiomis stemplės venomis, neracionaliai vartojant kai kuriuos vaistus (salicilatus, mažinančius krešumą), stipriai vemiant.

Kartais kraujavimas prasideda opaligei būdingų skausmų fone. Kraujuojant į skrandį, žmogus vemia krauju (kavos tirščių spalvos), į žarnyną – išmatos būna tamsios, panašios į degutą. Ilgiau kraujuojant, ligonis jaučia galvos svaigimą, bendrą silpnumą, jį išpila prakaitas, padažnėja pulsas, krenta kraujospūdis.

Pirmoji pagalba. Kviesti GMP. Ligoniui suteikti visišką ramybę, jis turi gulėti. Neduoti nieko valgyti ar gerti. Viršutinėje pilvo dalyje uždėti pūslę su ledais.

  • Microsoft Word 324 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1860 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justė
  • Kraujavimas ir jo stabdymas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kraujavimas ir jo stabdymas (2). (2017 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujavimas-ir-jo-stabdymas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 04:25
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo