Kraujavimas


Kraujavimas ir jo stabdymas. Tikslai ir uždaviniai. Kraujavimų rūšys. Vidinis kraujavimas. Išorinis kraujavimas. Arterinį kraujavimą. Veninį kraujavimą. Kapiliarinį kraujavimą. Pirmoji pagalba kraujavimo atveju. Pagalba esant vidiniam kraujavimui. Pagalba esant išoriniam kraujavimui Kraujuojančios vietos užspaudimas. Kraujuojančios vietos pakėlimas. Maksimalus galūnės sulenkimas. Spaudžiamasis tvarstis. Stambiųjų kraujagyslių prispaudimas tipiniuose taškuose. Kitos kraujavimo rūšys ir pirmoji pagalba jų atveju. Kraujavimas iš nosies. Kraujavimas iš plaučių. Kraujavimas iš virškinamojo trakto. Pirmoji pagalba. Pirmoji pagalba išsiliejus kraujui į smegenis insultas.

Vidinis kraujavimas yra nematomas – kraujuoti gali iš sužalotų kraujagyslių ar iš vidaus organų. Galima numanyti esant vidinį kraujavimą, jei žmogus, kuriam sužeista krūtinė ar pilvas, skundžiasi skausmu,nerimu ir silpnumu, sunkiai kvėpuoja, jį troškina, jo pulsas dažnas, jis išblyškęs ir išpiltas šalto prakaito arba praranda sąmonę. Įtarti, jog gali būti vidinis kraujavimas galima, jei yra:

Krūtinės ląstos sužeidimai gali sukelti kraujavimą iš plaučių. Nukentėjusysis išblyškęs, kvėpuoja sunkiai ir dažniau negu įprasta, skundžiasi skausmu krūtinėje.

Pilvo sužeidimo atveju gali būti pažeistos kepenys, inkstai, žarnos, ir dėl to gali kilti smarkus vidinis kraujavimas. Nukentėjusysis skundžiasi skausmu, jis labai išblyškęs. Jo pulsas dažnas, oda šalta. Vėliau sužeistasis darosi neramus, jaučia troškulį, jį pila šaltas prakaitas.

Lūžiai gali sukelti smarkų vidinį kraujavimą (lūžus šlaunikauliui netenkama nuo 1 iki 2 litrų kraujo).

Išorinis kraujavimas – tai kraujavimas iš akimi matomos žaizdos, kurią mes galime užspausti. Jis skirstomas į:

arterinį kraujavimą. Kraujas trykšta čiurkšle pagal nukentėjusiojo pulsą, yra ryškiai raudonas.

veninį kraujavimą. Kraujas teka tolygia srove, yra tamsiai raudonos spalvos.

kapiliarinį kraujavimą. Kraujas teka silpnai iš smulkiųjų kraujagyslių („rasoja“), kraujavimas paprastai pats sustoja.

Greitas kraujo netekimas yra pavojingesnis už lėtą, tolygų kraujavimą. Kraujavimai iš stambių arterijų ir venų yra pavojingi gyvybei, todėl juos būtina sustabdyti.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1322 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Kraujavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kraujavimas. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:47
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo