Kraujo grupės nustatymas


“Kraujo grupės nustatymas. Kraujo komponentai ir jų naudojimas. Kraujo perpylimas “. Įvadas. Visus pasaulio žmones sieja tai. Kraujo sudėtis. Kraujas – nepaprastai sudėtingas jungiamasis audinys su skysta tarpląsteline medžiaga. Kraujo sudėtis ir funkcijos. Kraujas palaiko ryšius. Kraujo komponentai. Kraują sudaro skystoji dalis, vadinama kraujo plazma ir kraujo kūneliai - forminiai elementai. Kraujo komponentai ir jų funkcijos. Kraujo plazma – sudaro apie 55 – 60% viso kraujo. Leukocitai (Baltieji kraujo kūneliai) - sudaro mažiau nei 1% viso kraujo. Šaltinis „Biologija. Vadovėlis XI-XII klasei. “. Eritrocitai. Leukocitai. Kraujo grupės. M. Austrų gydytojas, chemikas ir imunologas Karlas Landsteineris atrado skirtingus žmogaus kraujo tipus. A (ii) b (iii) AB (iv) o (iKraujo grupavimo sistema ABO. Manoma, kad pirmiausia atsirado O (I) kraujo grupė – dar prieš keliasdešimt tūkstančių metų. Šaltinis „Mokslas ir žmogus“. M. Karlas Landsteineris atrado kraujo Rezus (Rh) faktorių. Šaltinis Nacionalis kraujo centras. Kraujo grupių ir rezus faktorių paplitimas pasaulyje. Labiausiai paplitusi yra O (I) kraujo grupė. Kraujo grupių paplitimas Lietuvoje. Kraujo grupių sistema. ABO kraujo grupių. Kraujo grupių nustatymas. Jei eritrocituose antigenų nėra – kraujo grupė bus O. Kraujo grupių paveldimumas. Pastebimi tam tikri dėsningumai paveldint kraujo grupę. Kraujo perpylimas. Svarbiausios kraujo perpylimo datos ir įvykiai 1667 m. Kraujo perpylimas - kraujo ar jo komponentų įleidimas į žmogaus kraujotakos sistemą. Šaltinis Straipsnis iš „Visuotinė Lietuvių enciklopedija“. Kraujo perpylimas. Kraujo perpylimo istorija. Pirmąjį žinomą žmogaus kraujo perpylimą žmogui atliko anglų gydytojas Jamesas Blundellis. Lietuvoje 1923 pirmą kartą kraują perpylė Vladas Kuzma ir 1926 m. Pranas Mažylis. Kraujo donorystė. Donorų kraujas reikalingas žmonėms praradusiems didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų. Donorų tinkamumas. Žmonių amžiui ilgėjant ir medicinai pažangėjant. Šaltinis „Donorystė – gyvybės viltis“. Alternatyva. Alternatyva – gydymas bei operavimas be kraujo perpylimo. Karlas landsteineris. Austrų gydytojas, chemikas ir imunologas Karlas Landsteineris (1868 – 1943) kraują tyrinėjo visą gyvenimą. Apibendrinimas. Kraujas yra nepaprastai sudėtingas jungiamasis audinys.


Šaltinis: „DONORAS“ – nacionalinės donorų asociacijos informacinis leidinys, 2014.

Jei eritrocituose antigenų nėra – kraujo grupė bus O, jei yra A antigenų – kraujo grupė bus A, jei yra B antigenų – kraujo grupė bus B, o jei yra A ir B antigenų – kraujo grupė bus AB.

Šaltinis:„DONORAS“ – nacionalinės donorų asociacijos informacinis leidinys, 2014.

Šaltinis: Straipsnis iš „Visuotinė Lietuvių enciklopedija“. Kraujo perpylimas.

Lietuvoje 1923 pirmą kartą kraują perpylė Vladas Kuzma ir 1926 m. Pranas Mažylis.

Uždaviniai: Apžvelgti kraujo sudėtį bei funkcijas; Apžvelgti kraujo komponentus ir jų funkcijas; Susipažinti su kraujo grupėmis; Aptarti kraujo perpylimo istoriją.

  • MS PowerPoint 1241 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (1424 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriela
  • Kraujo grupės nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kraujo grupės nustatymas. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujo-grupes-nustatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 14:24
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo