Kraujo išsiliejimas į galvos smegenis


Kraujo issiliejimas i smegenis. Kraujo išsiliejimu i smegenis. Kraujo issiliejimas ant smegenu. Kraujas issilieja i smegenis. Issiliejes kraujas smegenyse. Kraujas issiliejo i smegenis. Išsiliejo kraujas į smegenis. Kraujo issiliejimas smegenyse. Kraujo issiliejimas i smegenu skilvelius. Hemoraginis insultas koma.

Neurologinė kineziterapija. Kraujo išsiliejimas į galvos smegenis. Savarankiško darbo tikslai. Apibūdinti nervų ligų simptomus, galimas komplikacijas bei pažeidimų sindromus. Pritaikyti medicinines psichologijos žinias bendraujant su pacientais. Paaiškinti simptomatologiją ar pažeidimų sindromus. Nustatyti galimas ligos komplikacijas. Pritaikyti medicinines psichologijos žinias bendraujant su pacientais. Naudotos literatūros sąrašas.

Kraujas į smegenis išsilieja sergantiems aukšto kraujospūdžio liga, aterosklerozė, be to, kitomis ligomis(reumatu sifiliu), kurios pažeidžia kraujagyslų sieneles. Turi reikšmės kraujo krešumo sumažėjimas, pavyzdžiui, sergant kepenų ir kai kuriomis kraujo ligomis. Hemoraginis insultas dažniausiai įvyksta 40 – 50metų žmonėms dienos metu, sunkiai dirbant, daug prisivalgius. Susijaudinus. Ligonis staiga pajunta galvos svaigima, skausmą ir nustoja sąmonės įvyksta koma. Veidas pasidaro raudonai mėlynas, kaklo ir stipininė arterijos labai itemptos, kietos, jų pulsavimas matomas iš tolo. Pulsas retas, gerai prisipildantis. Alsavimas triukšmingas, karkiantis, su pertrūkiais primenantis čeino-stokso kvėpavimą. Labai dažnai ligonis vemia, nevalingai šlapinasi arba jam susilaiko šlapimas. Vyzdžiai nereguoja į šviesą, sausgyslių ir antkaulių refleksai susilpnėja ar išnyksta, raumenų tonusas sumažėja. Kartais anksti prasideda raumunų kontraktūra, vadinama hormetonija( rankos sulenktos per visus sąnarius, o kojos – ištiesiamos). Tokia galūnių padėtis gali būti pastovi ar užeiti priepuoliais. Šie reiškiniai dažniausiai rodo, kad kraujas prasiveržė į skilvelius.

Beveik vieninteliai simptomai, kurie leidžia smegenų hemoragija, atskirti nuo kitų komų, yra vyzdžių nelygumas, žvilgsnio paralyžius, kai, pakėlus vokus, akių abuoliai žiuri į vieną pusę, akių plaukiojimas, kai akių obuoliai iš lėto juda įvairiomiskryptimis. Svarbus vadinamasis pypkės rūkimo arba burės simptomas: giliai kvėpuojant, greit išsipučia ir subliūkšta tik paralyzuotos pusės žandas.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (518 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rama
  • Kraujo išsiliejimas į galvos smegenis
    9.5 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kraujo išsiliejimas į galvos smegenis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujo-issiliejimas-i-galvos-smegenis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 13:23
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo