Kraujo spaudimas ir jo pokyčių svarba


Darbo tikslas. Įvertinti kraujo spaudimo ir jo pokyčių svarbą kosmetologijoje. Temos aktualumas. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis. Kraujotaka. Žmogaus organizme kraujas cirkuliuoja dvejais kraujo apytakos ratais didžiuoju ir mažuoju. Kas yra kraujo spaudimas? Tai tekančio kraujo spaudimas į kraujagyslių sieneles. Arterinė hipertenzija. Arterinė hipertenzija apibrėžiama. Stresas. Tai apsauginė organizmo. Pastebėta, kad širdies ligomis dažniausiai serga A tipo asmenybės tai visada įsitempę. Sumažėjęs kraujo spaudimas „Jei staiga pakeitus kūno padėtį sistolinis AKS sumažėja 15-30 mmHg. Venų varikozė. Paviršinių venų varikozė yra dažnai pasitaikanti veninės kojų edemos (tinimų) priežastis. Pei-Hsin-Hu atlikto tyrimo metu duomenys parodė. Nerolis. Nerolio eterinis aliejus išdistiliuotas iš karčiavaisių citrinmedžių žiedų. Išvados. Mokslinės literatūros analizė. Naudota literatūra. Burkhardt D. , (1999) Klinikiniai labaratoriniai tyrimai.


Įvertinti kraujo spaudimo ir jo pokyčių svarbą kosmetologijoje. Uždaviniai: Teoriškai panagrinėti kraujo spaudimą ir kai kurias susijusias ligas. Aptarti kodėl kosmetologui svarbios žinios apie kraujo spaudimą ir jo pokyčius.

Žmogaus organizme kraujas cirkuliuoja dvejais kraujo apytakos ratais: didžiuoju ir mažuoju. Į kūno audinius kraujas teka arterijomis, kurios išsišakoja iki kapiliarų. Audiniuose po medžiagų apykaitos procesų kraujas virsta į veninį ir nuteka venomis, veniniais kapiliarais ir venulėmis širdies link (Stropus R. ir kt., 2004).

Arterinė hipertenzija apibrėžiama kaip aukštesni nei 90 mm Hg diastolinis bei 140 mm Hg sistolinis kraujospūdis, ji būdinga maždaug 30 proc. suaugusiųjų. (MacGregor G. A. ir kt., 2016) Nustatyta, kad ūmus stresas sukelia trumpalaikį kraujospūdžio padidėjimą. Tyrimai parodė, kad sumažinus stresą, per 24 val. kraujospūdis nesumažėja. (MacGregor G. A. ir kt., 2016).

Paviršinių venų varikozė yra dažnai pasitaikanti veninės kojų edemos (tinimų) priežastis. Veninės edemos atsiradimą skatina kraujo sąstovis venose, kuris atsiranda dėl kraujo nesugebėjimo nutekėti link širdies. (Triponis, 2004) Esant varikozės požymiams kojose, ši liga dažnai tampa sudėtingų kraujotakos pažeidimų priežastis. Venų varikozė komplikuojasi paviršinių ir giliųjų venų tromboze, kai kraujagyslių spindyje susidaro trombas, kuris gali sukelti rimtas komplikacijas.

  • MS PowerPoint 1441 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (918 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sj
  • Kraujo spaudimas ir jo pokyčių svarba
    10 - 1 balsai (-ų)
Kraujo spaudimas ir jo pokyčių svarba . (2019 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujo-spaudimas-ir-jo-pokyciu-svarba.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 21:12
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo