Kraujo sudėtis, funkcijos


Kraujo sudėtis, funkcijos. Arteriniai ir veniniai kraujo apytakos indai. S. Apatinės galūnės arterijos. Viršutinės galūnės venos. Kraujo ir kraujo apykaitos reikšmė. Funkcijos. Savybės. Kraujo klampumas. Eritrocitų nusėdimo greitis (ENGKraujo pH. Kraujo plazmos sudėtis. Kraujo ląstelės. Hemostazė. Kraujo grupės. Kraujo apytakos sistemą sudaro. Pagal f-ją kraujagyslės skirstomos. Mikrocirkuliacija. Apykaitos procesai kapiliaruose. Difuzija. Filtracija ir reabsorbcija. Pinocitozė. Vietinė kraujotakos reguliacija. Nervinė humoralinė reguliacija. Kraujo apytakos nepakankamumas. Arterinės apytakos nepakankamumas. Kompensaciniai mechanizmai. Vietinis veninis kraujo apytakos nepakankamumas. Infarktas. Infarkto srities kitimai. Įvairių arterinės sistemos sričių infarktas. Mikrocirkuliacijos nepakankamumas – šokas. Kraujavimo kompensacijos mechanizmai. Trombozė. Trombozės baigtis. Širdies trombozė. Arterijų trombozė. Venų trombozė. Embolija. Kitos embolijos formos.


Kraujo sudėtis, funkcijos.

Šauninė a.-šlaunies priekine vaga leidžiasi į pakinklio duobę. Šakojasi. Maitina klubo, kelio sąn., šlaunį, apatinę priekinę pilvo sieną, išorinius lyt. org. Pakinklinė a.-šlauninės a.tąsa. Maitina kelio sąn., gretimus raumenis. Skyla į priekinę ir užpakalinę blauzdos a. -> maitina blauzdos ir pėdos raumenis.

Skiriamos paviršinės ir giliosios. Paviršinės yra po oda, surenka kraują iš odos ir poodžio. Giliosios dilio venos lygi alkūnine ir stipininę arterijas, alkūns duobėje susijungia į medialinę ir lateralinę žastines lydimasias venas. Surenka kraują is žasto, dilbio, plaštakos.

Apie 99,9 proc. kraujo forminių elementų sudaro eritrocitai, tada seka trombocitai ir leukocitai. Plazmoje yra apie 6-8 proc.baltymų. Jei plazmą plaktume, tai ji be krešumo faktoriaus fibrinogeno vadintusi serumu (fibrinogenas iškrenta siūlų pavidalu).

Transporto – kraujas į organus nuneša O2, maisto medžiagas, hormonus, pašalina CO2 ir medžg.apykaitos produktus; Termoreguliacija ; Apsauginė – leukocitai atlieka ląstelinio arba humoralinio imuniteto funkciją.

Specifinio kvapo Sūrokas Tankesnis užvandenį Kraujo kūnelių tankis didesnis nei plazmos.

Kraujo kiekį galima nustatyti tiesiogiai ir netiesiogiai. Tiesioginiu būdu – pažeidžiama kraujagyslė ir kraujas išbėga. Netiesioginiu – suleidžiama žinomos koncentracijos medžiaga ir matuojamas kraujo praskiedimas. Sveiko žmogaus 6-8 proc. kūno masės sudaro kraujas (apie 4,5-6l).

  • MS PowerPoint 9566 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 68 puslapiai (2237 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Kraujo sudėtis, funkcijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Kraujo sudėtis, funkcijos. (2019 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujo-sudetis-funkcijos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 15:06
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo