Kraujotaka konspektas


Kraujotaka. Bestuburių kraujotaka. Atvira kraujotakos sistema. Uždara kraujotakos sistema. Stuburinių kraujotaka. Kraujo reikšmė. Kraujo kūneliai.

Stuburiniams būdinga uždara kraujotakos sistema, kurioje arterijomis kraujas išteka iš širdies į kapiliarus, kuriuose vyksta apykaita, o venomis sugrįžta atgal į širdį. Žuvys turi vieną kraujotakos ratą. Širdyje yra vienas prieširdis ir vienas skilvelis. Jis varinėja kraują į žiaunas, kur vyksta dujų apykaita. Dėl širdies darbo sudarytas kraujospūdis mažėja, kai kraujas prateka pro žiaunų kapiliarus. (Tai yra vieno kr. rato sistemos trūkumas)

Varliagyvių kraujotakos sistemą sudaro du ratai : jų širdis kraują varinėja į plaučius, ir į kūną. Nors skilvelis yra tik vienas, veninis ir arterinis kraujas maišosi mažai. Paukščių ir žinduolių kūno ir plaučių kraujotakos ratai visiškai atskiri, nes jų širdį pertvarėlė dalija į kairę ir į dešinę pusę, dešinė – varinėja kraują į plaučius, o kairė – į likusią kūno dalį.

  • Microsoft Word 250 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (405 žodžiai)
  • Austėja
  • Kraujotaka konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kraujotaka konspektas. (2015 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujotaka-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 13:25
×